YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapının yeni planı belli oldu!
Cem Küçük, devlet içinde paralel yapılanmaya giden Gülen grubunun yeni planını yazdı: Paralel devlet seçimleri provoke edecek.
Paralel yapının yeni planı belli oldu!
23 Ocak 2014 / 18:50 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 19:08

Cem Küçük, Yeni Şafak’taki bugünkü yazısında devlet içerisinde paralel bir yapı oluşturan Gülen grubunun yeni eylem planını kaleme aldı.

Küçük, Gülen grubunun YSK içerisindeki elemanları eliyle seçim sonuçlarına etki etmeye çalışacağını öne sürdü.

İşte Küçük’ün yazısından öne çıkan bölümler:

(…)

YSK en büyük kozları

AB'den ve Cenenvre 2'den istediğini alamayan paralel yapı ya da emniyet-yargı cuntası elindeki bütün kozları oynamaya kararlı görünüyor. Bu yüzden de ellerinde ne var ne yok hepsini yerel seçimler arifesinde devreye sokmaya kararlılar. Şimdiki yeni planları yerel seçimlerde kritik ya da başa baş geçecek muhtemel yerlerde AK Parti aleyhine karar çıkartmak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) en büyük kozları olacak gibi görünüyor.

Ahlak dışı bir yöntem

Osman Can 14 Ocak'ta Akşam gazetesinde ne yazmıştı bir okuyalım: 'Ahlak dışı bir yöntemle ele geçirilen HSYK üzerinden, yine Yargıtay, Danıştay ve hatta Yüksek Seçim Kurulu'nun iradesini sakatlayan bir yapının varlığı meşru olmaz. Olmadığına göre, sadece meşru sahiplerinin sığınabileceği temel hukuk kaidelerine müracaatları da meşru değildir.

YSK bilgisayar sistemlerini kim kontrol ediyor?

Osman Can'ın ifade ettiği gibi YSK'nın iradesini sakatlayan bir yapı var. Ve bu yapı asla meşru olamaz. YSK üyelerini kimler seçti herkesin malumu. YSK bilgisayar sistemlerini kimler kontrol ediyor sorusu da çok önemli.

Şöyle düşünün: Bir il ya da ilçede bazı sonuçlar kafa kafaya geldi. Oyların sayımında hile yapıldığı iddia edildi. İnsanların sokaklara çıkıp hile yapıldığını söyleyerek feveran edecektir. Tıpkı Gezi kalkışmasında olduğu gibi sokaklar yine terörize edilecek, böylece seçimlerde son sözü YSK'nın söylenmesi istenecektir. Öte yandan AK Parti'nin seçimlerde hile yaptığı hemen dillendirilecektir. Bununla geçmişteki seçim sonuçları da hemen sorgulanmaya başlayacaktır.

YSK üyeleri kimler?

Burada hemen akla gelmesi gereken kimlerin YSK üyesi olduğudur. YSK üyelerinin altısı Yargıtay, beşi Danıştay Genel Kurulları'nca kendi üyeleri arasından üye tamsayılarının salt çoğunluğunun gizli oyu ile seçilir. Bu üyeler salt çoğunluk ve gizli oyla aralarından bir başkan ve bir başkanvekili seçerler.

Peki YSK'nın görev ve yetkileri nelerdir? YSK'nın görev ve yetkiler bölümünde 7. Madde şöyle: İl seçim kurullarınca, oy verme günü işlemleri hakkında verilmiş olan kararlara karşı yapılan itirazları derhal inceleyip kesin karara bağlamak. 8. Madde. İl seçim kurullarınca düzenlenen tutanaklara karşı yapılan itirazları inceleyip kesin karara bağlamak. 9. Madde Seçimlerden sonra, kendisine süresi içinde yapılan, seçimin sonucuna müessir olacak ve o çevre seçiminin veya seçilenlerden bir veya birkaçının tutanağının iptalini gerektirecek mahiyette itirazları, altkurullara yapılan itirazların silsilesine ve sürelerine uygunluğunu araştırmaksızın inceleyip kesin karara bağlamak.

13:52
 // Rasim DUMAN
DİKKAT !!! HSYK'nın AYM tarafından iptali için, dış destekli "şer cephesi" butun maddi ve manevi gucunu kullanacak. Hukumet AYM uyeleri ile ailelerini çok sıkı koruma altına almalı ACİLEN !!! Geç kalmadıysa......
24 Ocak 2014 13:52
11:17
 // ASKER POLİS SAVCI HAKİM VEE...
Maşallah(!) ülkemizde her çeşit cunta var. Varoğlu var! Gülen şebekesinin elinde, doktor cuntası da var! Bunu unutmayın....
24 Ocak 2014 11:17
sandık başındaki
 // cantürk
neferleri nasıl geçecekler onlar artık istediği atı oynatamayacaklar....
23 Ocak 2014 Perşembe 21:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler