YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapının üzerine gidilmedikçe hiçbir sorun çözülemez
Paralel yapının üzerine gidilmedikçe hiçbir sorun çözülemez
29 Eylül 2014 16:33
“Orduya Kumpas” iddialarına ilişkin soruşturmada ifade veren Çetin Doğan “Türkiye ‘Paralel yapının’ üzerine gitmedikçe hiçbir sorun çözülemez” dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın "Mili Orduya Kumpas kuruldu" sözleri üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Balyoz davasında 20 yıl hapse çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan savcılığa ifade verdi. İfade işlemenin ardından Çetin Doğan Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Paralel yapının üzerine gidilmesi gerektiğini vurgulayan Doğan “Evvela ifade vermeye gelmekle tereddüt etmiştim. Avukatım Hüseyin Ersöz , savcının ciddi olarak kumpası araştırdığını söylemesi üzerine geldim” dedi.

Balyoz davasının genişletilmesine ilişkin taleplerinin incelendiğini hatırlatan Doğan “Doğrudan doğruya hangi polisler hangi belgeyi çarptırmışlar, nerenden almışlar, nasıl yapmışlar bunu ortaya koyduk. Sahte Balyoz darbe Planını kurgulayanların parmak izlerini ortaya koyduk. Kurgulayanlar doğrudan doğruya bu darbe planında yer alanlardır” diye konuştu.

“Kişisel davamız ötesinde vatana ihanet var”

Bunların bir kısmının görevli polis memurları olduğunu iddia eden Doğan “Bunların hakimleri, savcıları var. Bilinen ‘Paralel yapı’ var. Türkiye ‘Paralel yapının’ üzerine gitmedikçe hiçbir sorun çözülemez.  Biz bunu bireysel bir dava olarak değil ulusa ve Türk adaletine yapılmış bir suikast olarak görüyoruz. Verdiğimiz belgelerin üzerine ciddiyetle gidilirse paralel yapının doğruda doğruya çökmesine yol açacak sonuçlara varacağız.Sayın savcımız yerinde kaldığı sürece ağırlık verirse kısa zamanda sonuçlandırma imkanı olur. Bu bizim kişisel davamız ötesinde vatana ihanet var” şeklinde konuştu.

“Paralel yapı belli merkezlerden emir alan bir yapı”

Sahte planlara gerçeklik  kanısı uyandırmak için milli planların yabancıların eline verildiğini iddia eden Doğan, "Paralel yapıdan kastınız nedir?" Şeklindeki soru üzerine ise şöyle dedi; “Devlete paralel bir yapılanma. Devletin içerisinde hiçbir siyasal sorumluluğu olmayan belli bir kesimin yetiştirilip yerleştirilmiş olması. Bu paralel yapı devlet organlarında çöreklenmiş, belli merkezlerden emir alan, onun dediklerini dinleyen, kumpaslar kuran bir yapı, Paralel yapıdan anladığım bu”.

“Bütün partiler işbirliği yapmalı”

Polislerin sicil numaralarını ve isimlerini savcılığa verdiğin belirten Doğan açıklamasını söyle sonlandırdı “Taşların yerine oturması lazım siyasi münazaralar güdülmeden bütün  partiler işbirliği yapması lazım. İktidar muhalefet el birliği ile beraber üzerine giderek Türkiye’nin üzerindeki belayı kurtarmak lazım. Ne halde olduklarını görüyoruz. Yargıtay’da  bir takım daireleri görüyoruz”.

 

İHA

Karşılığına katlanamazsınız
 // Muhafız
Başta genel Kurmay Başkanı olmak üzere bu ordunun subay ve astsubaylarına kumpas kurarak hapislerde yıllarca yatmasına sebep oldunuz siz parelelcilerin hepsinin de şunu iyi bilsinki hiçbir şey karşılıksız kalmayacaktır, adaletin yerine getiremediğini birileri çıkar fazlasıyla yerine getiri, şimdi bu subay ve astsubaylardadışarıda sizlerde dışarıdasınız, bundan sonra elmi yaman sizmi yamansınız bunu zaman gösterecektir, umarızki adalet yerini bulur, yoksa olacakları kimse tahmin edemez...!!! ...
30 Eylül 2014 Salı 00:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler