YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın Türkiye imamı meğerse...
Sabah gazetesi askeri okullardan mezun olan paralelci subayların Fethullah Gülen'in de bulunduğu bir törenle Gülen Hareketi'ne katıldıklarını iddia etti...
Paralel Yapı'nın Türkiye imamı meğerse...
28 Mayıs 2014 / 18:46 Güncelleme: 28 Mayıs 2014 / 19:02

Sabah gazetesi dün "Paralel Yapı'nın Türkiye imamı" olarak kamuoyuna duyurduğu Mustafa Özcan'ın aynı zamanda Gülen hareketine ait kozmik belgelerinin toplandığı kişi olduğunu iddia etti.

Yeni mezun olan subaylara Gülen'li tören

Gazete Özcan'da bulunan "kozmik" belgelerin Gülen hareketinin arşiv için çektiği tören görüntüleri olduğunu ileri sürdü. Habere göre Özcan'ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamı olduğu dönemde askeri okullardan mezun olan yeni subayların Fethullah Gülen'in de bulunduğu bir ortamda gerçekleştirdikleri kepli, yıldızlı başlangıç törenleri var. Törenlerde askeri kıyafetli yeni subaylar, yıldızı kepin içine koyup Gülen'e veriyor ve sonra geri alıyor. Sabah'a göre subaylar böylece hareketin bir elemanı oluyorlar.

ABD ile görüşüyor

Özcan, gölge Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı olarak nitelendirilen Akademik Araştırmalar ve İnternet Vakfı'nı da yönetip denetliyor. ABD'li diplomatlar ve yetkilileriyle de görüşen Özcan, ABD'nin İstanbul Konsolosluğu ile de yakın irtibat içinde. Özcan, Ali Çelik'le birlikte Fethullah Gülen'in bütün maddi işlerinin yürüten kişi. Gülen'le ilgili olarak internete düşen ses kayıtlarında Bank Asya'nın kurtarılması görüşmesini yapan kişi de Özcan.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler