YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın o okulu da iflasa gidiyor!
Paralel Yapı'nın ABD’deki en büyük okulu iflas ediyor. 2.8 milyon dolar borcu olan Magnolia Eğitim ve Araştırma Vakfı bünyesindeki çok sayıda okul hakkında dava açıldı.
Paralel Yapı'nın o okulu da iflasa gidiyor!
13 Ocak 2015 / 11:35 Güncelleme: 13 Ocak 2015 / 16:02

Akşam'ın iddiasına göre Paralel Yapı'nın ABD'deki en büyük eğitim kurumlarından olan ve iflasın eşiğinde bulunan Magnolia Eğitim ve Araştırma Vakfı bünyesindeki çok sayıda okul hakkında dava açıldı.

Magnolia okullarının finansal yönetimi, finansal şeffaflığı, borç yönetimi ve göçmenlik ücretlerine ilişkin tutarsız ödemeler dolayısıyla Eğitim ve Öğretmenler birlikleri tarafından kapatılması istendi.

Hakkında onlarca dava var

Magnolia grubu bu durum karşısında bölgedeki en tartışmalı eğitimcilerden olan ve hakkında davalarla cezalar olan bir isme tutundu. 49 yaşındaki Caprice Young daha önce Magnolia grubunu kurtarmak için her türlü faaliyette bulunan ve aldığı kararlar dolayısıyla ceza alan bir isim.

ABD'nin California Eyaleti'nde 2003 yılında Los Angeles Eğitim Komitesi'ne yeniden seçilmek için çalışmalar yapan 49 yaşındaki Caprice Young bir anda Magnolia okullarının baş idarecisi olmak için gelen iş teklifini kabul etti.

Tartışmalı atama yapıldı

Magnolia Okulları birçok konuda yönetmeliklere uymadığı için kapanma tehlikesiyle karşı karşıyayken şimdi de çok tartışmalı bir eğitimci olan Caprice Young'i yeni Baş İdarecisi olarak atadı.

2.8 milyon dolarlık borç iflas anlamına geliyor

Los Angeles Okul Bölgesi'nin son değerlendirmesine göre Magnolia Eğitim ve Araştırma Vakfı 1.66 milyon dolar açık vermekte ve denizaşırı bölgelerdeki okullara 2.8 milyon dolar borçlu ve bu durumda federal kanunlara göre iflas anlamına geliyor.

Eğiticiler İstanbul'daki üniversiteden gidiyor

Caprice Young okulları şöyle tanımlıyor: "Okulların odak noktası matematik ve fen bilimleri. Okul tüm kültürleri kucaklamak istiyor ve öğrencilerin büyük bölümü alt gelirli Latin kökenli ailelerin çocukları. Magnolia Okulları matematik ve fen bilimleri öğretmenlerini İstanbul'daki bir üniversiteden getiriyor.

 

AKŞAM

ifşa edilen ihanet
 // Ömer
Sabri Uzunun açıklamalarındaki paralel ihanet çetesinin kamu kurumlarına yerleştirdiği elemanları tarafından vatandaşların özel bilgilerini belli bir noktaya elektronik ortamdan aktarmaları ve bu bilgileri bir veri bankasında toplamaları konusunda korkunç bir detaydan söz etti.nedense bir önceki gün paralel çeteye ait gazetede '12 milyon vatandaşın bilgileri çalındı' diye haber yapılmıştı.Tıpkı dumanlıgillerin tutuklama esnasında önceden hazırlanmış döviz ve sloganlar misali.pis koku ve ihanet...
13 Ocak 2015 Salı 15:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler