YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın niyeti ülkeye el koymaktı!
Paralel Yapı'nın niyeti ülkeye el koymaktı!
18 Kasım 2015 11:37
"Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan davanın "bir numaralı" sanığı iş adamı Bilgin Özkaynak: "Bunların niyeti hükümeti tamamen çökertip, ülkeye el koymaktı ancak başarılı olamadılar."

İzmir merkezli 18 ildeki "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonuyla yeniden gündeme gelen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 kişi hakkında "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" suçlamasıyla açılan ve kamuoyunda "Askeri casusluk davası" olarak bilinen davanın "bir numaralı" sanığı iş adamı Bilgin Özkaynak, "Bunların niyeti hükümeti tamamen çökertip, ülkeye el koymaktı ancak başarılı olamadılar" dedi.

Suç örgütü elebaşı olduğu öne sürülen ve hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Kişisel verilerin kaydedilmesi", "Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek" suçlarından müebbet ile 9 yıl hapsi istenen Özkaynak, Marmaris'te işletmecisi olduğu marinada AA muhabirine açıklamalarda bulundu. 

Bölgede saygın bir iş adamı olduğunu birdenbire evine baskın yapılarak önce "fuhuşa aracılık" suçlamasıyla gözaltına alındığını belirten Özkaynak, "8 ayın sonunda da 'casusların başı' oldum. Zamanla bize kumpas kurulduğu ortaya çıktı ve bunu yapanlar tek tek yargılanmaya başlandı. Bildiğim kadarıyla bizimle ilgili hakim ve savcılar hakkında da soruşturma başlatılmış" diye konuştu. 

Haksız yere 2,5 yıl cezaevinde kaldığını ve olmadık iddialarla yargılandığını ifade eden Özkaynak, 10 bin yıla yakın ceza almasının istendiğini kaydetti. Böyle bir durum karşısında ister istemez psikolojisinin bozulduğunu vurgulayan Özkaynak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ailemiz alt üst oldu. Çocuklarım hala psikoloğa gidip tedavi görüyor. Aile bırakmadılar, düzen bırakmadılar. 2,5 yıl başında olmadığım ve ailemde İzmir'e yerleşmek zorunda kaldığı için marinamızda maddi anlamda da büyük kayıplar yaşadık. Hükümetimiz bu Paralel Yapı'nın ne olduğunu anladı ve operasyonlara başlandı. Böylece herkese yaptıkları oraya çıktı. Bunların niyeti hükümeti tamamen çökertip, ülkeye el koymaktı ancak başarılı olamadılar."

Evinde bulunduğu iddia edilen dijital materyaller

Özkaynak, Sapanca'daki evinde aramalar sırasında bulunduğu iddia edilen dijital materyalleri daha önce hiç görmediğini vurgulayarak, "Polisler İstanbul'daki evimizi bastıkları zaman beni 4 saat boyunca evde tuttular. Doğru düzgün arama yapmadılar. Şirketlerimize bağlı binaların hiçbirisinde arama yapmadılar. Sapanca'daki ev aranacaksa neden beni ve avukatımı götürmediler  Boş bir evde bizi götürmeden arama yapıyorlar, sonra da diyorlar ki 'Buradan bu çıktı. Bilgin Özkaynak kaçacaktı ondan dolayı savcıdan ve hakimden izin almadan Sapanca'daki eve baskın yaptık' diyolar. Ben elinizdeyim kaçmamışım, kaçacak adam 6 saat önce yurt dışından neden gelsin " diye konuştu.

"Sanıklardan sadece ikisini tanıyordum"

Kendilerine yönelik kumpası kuranların "çok büyük bir gizli örgüt" olarak nitelendiren Özkaynak, bu yapıyı yıllarca insanlara anlatmaya çalıştığını söyledi. Özkaynak, "Saati, vakti bugünmüş. Herkes anlamaya başladı. Anlamak istemeyenlere de 'İlla başınıza mı gelmesi lazım ' diye soruyorum. Bunlar konusunda partilerin, derneklerin hatta camilerin bile dikkatli olması lazım" ifadelerini kullandı. 

Davasının "2 numaralı sanığı" Narin Korkmaz'ı tanımadığına da değinen Özkaynak, davanın sanıklarından sadece 2 kişiyi tanıdığını, bunlardan birisinin muhasebecisi, diğerinin ise daha önce işten çıkarttığı müdürü olduğunu dile getirdi.

Özkaynak, "Ancak 2,5 yıl hapis yatınca ve 61 gün mahkemeye gidip gelince bütün sanıklar arkadaşımız, dostumuz oldu. Hepsini sonradan, dava sürecinde tanıdım" dedi. 

"70 milyon lira istediler"

Bilgin Özkaynak, sözlerine şöyle devam etti:

"Paralel örgüt davadan beraat etmem karşılığında benden para istedi. Elimde belgeleri var. Bu belgeleri mahkemeye de sundum. Hükümet bu örgütü bilmeden önce ben 4 aylık tutukluyken mahkemede, 'Böyle bir örgüt ve benden para istiyor' dedim. Benden hem mahkeme sırasında hem de çıkmamıza yakın süre zarfında 70 milyon lira istediler. Bu parayı verdikten sonra da Türkiye'yi terk etmemi istediler. Daha sonra da marinama ve gemilerime el koymayı düşünüyorlardı."

Özkaynak, "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonlarının bu örgütü ortaya konulacağını ve gerçekleri açığa çıkaracağına inandığını sözlerine ekledi. 

 

AA

 // sabır
Bunlar kurumlara yerleşti yaşı ilerleyen paralelciler geride prenslerini yerleştirdi evet başarılı olamadılar ama bunu millet sağladı hükümete nefes verdi destek verdi. Bu devletin gövdesine yerleşen paralelin kökünü kazımak, seçimde hükümete destek veren millet adına , hükümetin boynunun borcudur...
18 Kasım 2015 21:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler