YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın kumpas 'şifresi'
Paralel yapı mensubu polislerin, Mersin'deki kumpasın perde arkası aralanıyor. Yasa dışı dinlemelerde sınır tanımayan paralelciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel bilgilerine bile ulaşmışlar.
Paralel Yapı'nın kumpas 'şifresi'
30 Ekim 2014 / 05:16 Güncelleme: 30 Ekim 2014 / 05:22

Mersin'deki 'derin tezgahın' detayları tek tek ortaya çıkıyor. Paralel örgütün, kentteki bir polisin şifresini ele geçirerek veri analiz sisteminden Erdoğan'ın kişisel bilgilerini sorguladığı tespit edildi.

Paralel polislerin Mersin'de aralarında vali ve işadamlarının da bulunduğu 123 kişiyi usülsüz dinledikleri iddiasıyla başlatılan soruşturma sürüyor. İddialarla ilgili soruşturma dosyasındaki detaylar ise 'derin yapının' kentte dinleme üssü kurduğunu ortaya koydu.

Müfettişlerin incelemesinde, İstihbarat Daire Başkanlığı Değerlendirme Veri Analiz sistemi üzerinden Erdoğan'ın Başbakanlık dönemindeki kişisel bilgilerinin sorgulandığı belirlendi. Müfettişler, sorgulamanın kentte görevli bir polis üzerinden yapıldığını tespit etti. Sisteme şifresiyle bilgisi olmadan giriş yapıldığını söyleyen memur, olay ortaya çıkınca paralel yapılanmanın faaliyetlerini deşifre etti:

Emniyet'te darbe toplantısı

- Geceleri şubede toplantılar yapıp talimatlar veriyorlardı. Bunlar hükümete darbe girişiminin tohumlarıymış.

- Paralel Yapı'ya hizmet etmeleri için üniversitedeki öğretim görevlilerinin öğrencileriyle gayrı meşru ilişkileri bile kayıt altına alındı.

- Adliyeye hakim ve savcıların odalarına böcek koyacak personel alındı.

- Masaj ve güzellik salonları teknik ve fiziki takibe alınarak buralara gelen siyasetçi, işadamı ve bürokratlara ait görüntüler şube arşivinden silinip kendi çıkarları doğrultusunda kullanılmak üzere kopyalandı.

9 kişi serbest

Soruşturmada gözaltındaki 26 kişiden 9'u serbest bırakıldı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Çengelci ise Emniyet'e gelerek teslim oldu.

 

AKŞAM

13:22
 // Uyanın artık
İçeriden dışarıdan saldırıyorlar Allah devletimize yardım etsin....
30 Ekim 2014 13:22
paralel
 // M.N.A
Bu alçak hainlere sahip çıkan alçaklari anlamıyorum...
30 Ekim 2014 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler