YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapının korkunç bir çalışma sistemi var
Yargıda Birlik Platformu Savcısı Abbas Özden, paralel yapıyla ilgili bomba açıklamalarda bulundu.
Paralel yapının korkunç bir çalışma sistemi var
08 Eylül 2014 / 06:32 Güncelleme: 08 Eylül 2014 / 06:50

Yargıda Birlik Platformu Savcısı Abbas Özden bombaladı: Paralel yapı, mahalle imamlarını Yargıtay'a, HSYK'ya bile soktu. Korkunç bir çalışma sistemleri var.

HSYK seçimlerine hazırlanan Yargıda Birlik Platformu (YBP) Sözcüsü ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, yargıyı ele geçirmeye çalışan paralel örgütü deşifre etti.

Özden şu açıklamalarda bulundu:

-Paralel yapının bir odak gücü bir de çekim gücü var. Yargıda odak güç 1500-2000 civarında. Bir de bu gücün etkisine giren insanlar var. Bunları da hesaba katarsak 3000-3500'e ulaşıyor.

-Paralel yapıda çözülme de oldu. Bir bayan arkadaşımız çıktı, "Ben cemaat evlerinde kaldım. Beni savcı yapan da cemaatin kendisidir. Paramı verdim, ilk maaşımı verdim, kurbanımı verdim, dediklerinizi yaptım. Artık benim yakamdan düşün, hayatım boyunca bu yapıya hizmet etmek zorunda değilim. Bunu söylediğimde havadan sudan ihbarla HSYK'dan bana müfettiş gönderildi. Ayrılacağım diye tehdit ediliyorum" dedi.
Cemaat evlerinde kalan arkadaşımız, "Öğrencilik zamanımızda cemaat evinde imamlık yapan bir kişiyi HSYK üyesi yaptılar" demişti. Bunu söyleyen kişi bugün Ankara Cumhuriyet Savcısı. Diğeri de hala HSYK üyesi. Başka bir arkadaşımız "Mahalle İmamı statüsündeki kişiyi bugün Yargıtay'a üye yaptılar" diyor. Korkunç bir çalışma sistemleri var.

-Bu mücadele artık yargının, emniyetin, hükümetin meselesi değildir. Yüzde bir bile oyu olmayan bir yapının bürokrasiyi ele geçirmesi kabul edilebilir bir durum değil.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler