YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın ilişkilerini deşifre eden fotoğraf
ABD'deki kongre üyelerine Türkiye karşıtı mektup kaleme aldırtan Paralel Yapı'nın daha önce de defalarca bu yöntemleri kullandığı ortaya çıktı. Aralarındaki ilişki ise bu fotoğrafla ortaya çıktı.
Paralel Yapı'nın ilişkilerini deşifre eden fotoğraf
12 Şubat 2015 / 07:49 Güncelleme: 12 Şubat 2015 / 07:58

Sabah'tan Ali Altundaş'ın haberine göre, Paralel örgütün ABD'deki senatör ve milletvekillerini nasıl ağa düşürdüğü bu fotoğrafla kanıtlandı. 16 Aralık 2012'de Kayseri'ye bir gezi için getirilen senatör James Wayland Davis, hakim Robert Carl, milletvekilleri Tim Douglas Moffitt ve William Millen Brawley Jr. Bill Cook ile Paralel Yapı'nın Kayseri imamı Sıtkı Baş aynı karede görüntülendi.

Asıl amaç gizlendi

Yemekte AK Parti'den istifa eden paralelci milletvekili Ahmet Öksüzkaya da yer aldı. ABD'li heyetin Kayseri ile ABD'nin Kuzey Carolina eyaleti arasında imzalanan işbirliği protokolü için kente geldiği duyuruldu. Ancak, ABD'lileri Kayseri'de birkaç gün ağırlayan Paralel Yapı, asıl amacını gizledi.

Kente zaman zaman gelen benzeri heyetlerin, özellikle, Kayseri imamı Baş'ın da mütevelli heyeti üyesi olduğu, Paralel Yapı'nın kontrolündeki Melikşah Üniversitesi'nde konferanslar verdiği ve yapıya yakınlığıyla bilinen işadamları tarafından ağırlandığı kaydedildi. Paralel'in ağına düşürülen 43 kongre üyesi, geçtiğimiz günlerde ABD Dışişleri Bakanı Kerry'yi harekete geçirmek için kaleme alınan Türkiye aleyhtarı bir mektuba imza koymuştu.

 

SABAH

 

himmetler
 // metin
esnaftan toplanan himmetlerle lobicilere para aktar, belki itibar kazanırsın, seni kurtatırlar. bu millet sizi gömdü....
12 Şubat 2015 Perşembe 08:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler