YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapının finans ayağında 2 bin 261 gözaltı!
Emniyet görevlilerinin FETÖ'nün finansal ayağına yönelik düzenlediği operasyonlarda Türkiye genelinde 2 bin 261 kişi gözaltına alındığı belirtildi. Operasyonların 48 ilde düzenlendiği ilerleyen zamanlarda bu sayıların artacağı bildirildi.
Paralel yapının finans ayağında 2 bin 261 gözaltı!
17 Nisan 2016 / 08:15 Güncelleme: 17 Nisan 2016 / 08:17

Sırasıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’in başı çektiği listenin içerisinde öğretmenden polise, işadamından kamu görevlisine birçok şüpheli bulunuyor. Gerçekleştirilen operasyonların ülke genelinde 48 ilde yapıldığı öğrenildi. Yurt genelinde düzenlenen paralel yapı operasyonlarında gözaltı sayısının artması bekleniyor.

Emniyet verilerine göre, paralel devlet yapılanmasının finansal ayağına yönelik yapılan operasyonların başlangıcından bugüne kadar gözaltına alınan şüpheli sayısı 2 bin 261 kişiyi buldu. İlerleyen günlerde bu sayının daha da artacağı öğrenilirken, hakkında yakalama kararı bulunan birçok şüphelinin yurt dışına kaçtığı ya da ülke içinde firarda olduğu belirtiliyor. Paralel yapının içinde olduğu iddia edilen şüphelilerden 501’i yapılan işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 623 şüpheli hakkında ise denetimli serbestlik kararı verildi. Yapılan operasyonlarda gözaltına alınanlardan yarısı, yani bin 137 kişi ise yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

ANKARA BAŞI ÇEKİYOR

Ankara son zamanlarda paralel devlet yapısı üyesi olduğu iddia edilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonların merkezi haline gelmeye başladı. Başka illerin de merkezi olduğu operasyonlarda Ankara’da yine çok sayıda şüpheli gözaltına alınıyor. Şu ana kadar örgüte yönelik düzenlenen operasyonlarda başkentte 509 şüpheli gözaltına alınırken, bunlardan 133’ünün tutuklandığı öğrenildi. Şüphelilerin 102’si tutuksuz yargılanmak üzere, 274’ü de yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Ankara’yı takip eden İstanbul’da gözaltına alınan şüpheli sayısı ise 264. Bunlardan 73’ünün tutuklandığı, 107’sinin denetimli olarak, 84’ünün de emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. İzmir’de ise 157 şüphelinin gözaltına alındığı, 64’ünün tutuklandığı, 32’sinin denetimli olarak, 61’nin ise emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi. Gözaltı sayılarında üç büyük ilin ardından Isparta’nın gelmesi ise dikkat çekiyor. Yaklaşık 210 bin kişilik bir nüfusa sahip olan ve TÜİK’in geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin en yaşanılabilir şehri ilan ettiği Isparta’da 109 şüpheli gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 47’si tutuklanırken, 19’u denetimli olarak, 43’ü de emniyet işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın, “ödül yönetmeliği” kapsamında belirlediği terörist listesinde birçok FETÖ/PDY üyesi bulunuyor. Fethullah Gülen’in kırmızı grupta yer aldığı listenin yanı sıra yeşil, mavi, gri gibi listelerde 10’un üzerinde paralel yapı üyesi olduğu iddia edilen şüpheli bulunuyor.

 // YÖK, ÜAK, MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ DAYANIŞMAS
YÖK VE MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ ARASINDAKİ PARALEL VE PKK YAPILANMASI İLİŞKİSİNE DİKKAT. YÖK VE ÜAK TEMİZLENDİ Mİ?...
28 Nisan 2016 21:06
 // ÖNEMLİ UYARI
DEVLET MÜDAHALE ATMAZSA MARDIN ARTUKLU ÜNIVERSITESI TÜRKIYE'NIN VE ORTADOĞU'NUN BAŞıNı YIYECEK. DUYMADıM GÖRMEDIM DEMEYIN....
20 Nisan 2016 13:50
 // Mardin Artuklu Üniversitesi Türkiye'nin ve Ortad
O sınavı tertip eden tüm kişi,kurum,kuruluşlar ve geçenler,elde edilen maddi ve kadrosal rant sorgulanmak zorundadır. Öğretmenlerinin bir kısmını Mardin Artuklu Üniversitesinin fakülte,enstitü ve İngilizce dil okulundaki paralelci, pkkci,ajan ve misyoner kadrosundan) sağlayan/sağlatan (bir kısmı hala orada. Paralele çalışan CHP ve HDP milletvekillerinin dostlarına dikkat!) İngiltere'den Mardin'e gelen karıkocanın açtığı İngiliz Kültür Derneği Dil Okulunun sahibi ve önce Mardin Artuklu Üniversi...
20 Nisan 2016 12:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler