YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Paralel Yapı'nın derdi AK Parti değil İslam düşmanlığı"
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Paralel Yapı'nın AK Parti ve Türkiye düşmanlığının ötesinde İslam düşmanı olduğunu belirtti. Tan, ayrıca devletin Bank Asya'daki Paralel yatırımlara da bir çare bulması gerektiğini söyledi.
"Paralel Yapı'nın derdi AK Parti değil İslam düşmanlığı"
07 Şubat 2015 / 08:37 Güncelleme: 07 Şubat 2015 / 08:43

Kanal A'da yayınlanan ve Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programında Alper Tan, Paralel Yapının AK Parti düşmanlığından çok öte İslam düşmanlığı güttüğünü söyledi.

Tan, Gülen Hareketi'nin önemli dergilerinden birisinde yazan Bahri Şenkal'ın attığı bir twit ile durumu izah etti. Alper Tan ayrıca TMSF tarafından el konulan Bank Asya'daki paralel yatırımlara devletin çözüm üretmesi gerektiğini söyledi.

Bunlar yıkmak üzerine bir siyaset yapıyorlar

"Buradaki hesap CHP'nin MHP'nin veya HDP'nin iktidar olması değil, koalisyon olması bile değil, sadece AK Parti'yi anayasayı değiştirecek güçten 330'dan altına çekmek istemesidir. Bir siyaset partisi neden siyaset yapar? ülkeyi yönetmek ve iktidar olmak için. Ancak buradaki iktidar arayışlarının bir tek hedefi var. Yapmak ve yönetmek için değil engel olmak için. Yıkmak üzerine bir siyaset olabilir mi?"

CHP herkesle ittifak yapabilir!

"Şimdi şunu da unutmayalım biz CHP ve HDP arasındaki örtülü ittifaktan bahsediyoruz. 2007-2009 ve 2011 seçimlerinde de aslında CHP ve MHP arasında konuşulmayan ittifaklar oldu. MHP'nin güçlü ve iddialı olmadığı yerlerde CHP, CHP'nin iddialı olmadığı yerlerde ise MHP'ye oylar yönlendirildi. Dolayısıyla CHP bir yandan HDP ile işbirliği yaparken, diğer yandan MHP ile ittifak yapabiliyor."

AK Parti nasıl bir seçim stratejisi izlemeli?

"AK Parti 2015 seçimlerine sadece şeklen yaptığı bir değişiklik ile girmemeli. Yenilenecek kadroda, hatır gönül meseleleri üzerinden adaylık süreci yürütülmemeli. Bu süreçte dava adamı şuuru içerisinde yeni Türkiye'yi taşıyabilecek, yük olacak değil yük taşıyacak insanların desteklenmesi gerekiyor."

Bunların düşmanlığı İslam düşmanlığına dönüşmüş

"Dini cemaatten bahsettiniz ya,  bunların dergilerinde yazan Bahri Şenkal ilginç bir twit atmış diyor ki yani İslamiyet'e karşı ağız dolusu kusma anlamına geliyor bu ben başka bir izahını bulamadım. İfade aynen şöyle, "Tüh Müslümanlar zamanında batılı kafirleri, imam hatip liseleri, Kuran kursu ve camilere doldursalardı, şimdi batı dünyası da bizim gibi geri kalacaktı." Yani İmam hatiplere, camilere, Kuran kursuna gidenler geri kalıyorlar. Bunlar geri kafalı çünkü... Bu artık Ak Parti düşmanlığını Türkiye düşmanlığını aşmış İslam düşmanlığına dönüşmüş bir zihniyetin tezahürü."

Devlet Bank Asya'da ki paralel yatırımlara çare bulmalı

"Bank Asya'ya TMSF'nin el koymuş olması, mal güvenliğinin olmadığını nasıl gösterebilir. Onu da anlamış değilim. Şimdi düşünün ki, Bank Asya'da parası olan mudiler parayı kazandıkların onların parası arttığında kendilerinden oluyor. O parayı banka batırdığı zaman kim ödüyor? Sen ben ödüyoruz vatandaş ödüyor. O zaman benim malımın güvenliğini kim sağlayacak? X adamın cemaatçinin Bank Asya yönetimi batırdığında bunu ben neden ödeyeyim? Bu benim malımın güvencesini ortadan kaldıran bir şey değil midir? Bir devlet bir hükümet halkın o zararları ödememesi için tedbiren o bankaya el koyuyorsa, bu halkın malını güvence altına almak değil midir?

"Ayrıca devletin şuna da bir çare bulması gerekir. Yani şöyle düşünün PKK'nın bir banka kurduğunu PKK'nın teröründe bu bankanın finanse ettiğini düşünü ve mudilerinin de yasa kapsamın olduğunu ve o banka battığında da bizim paralarımız bu paraların ödendiğini düşünün..."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

bu adam çıldırmış olmalı
 // ismail özgün
Dengesiz yazıları ve twitleriyle ünlü olma çabasındaki bu adamı anladık da bu ve bunun gibi cin fikirlilerin ! yazılarını dergi ve gazetelerinde yayınlayıp hala onu savunanlara ne demeli.Bunların alayı çıldırmış olmalı.! ...
07 Şubat 2015 Cumartesi 08:21
06:37
 // mustafa
Amerika, Gülen okullarına misyoner okullarına alternatif olarak mi izin verdi? Turuncu devrimler yapılan ülkeler var, bu okulların mezunları yapmış....
07 Şubat 2015 06:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler