YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın bir ihaneti daha ortaya çıktı!
Paralel yapının telefon dinleme skandalında yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor.
Paralel Yapı'nın bir ihaneti daha ortaya çıktı!
11 Şubat 2015 / 15:00 Güncelleme: 11 Şubat 2015 / 15:03

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Emniyet'teki Paralel çete iddialarına ilişkin yürütülen "casusluk" soruşturması kapsamında geçtiğimiz pazar günü yapılan ikinci dalga operasyon yapılmış ve 21 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorguları devam ederken ortaya yeni bilgiler çıktı.

Paralel yapının Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nu bile dinledikleri belirlendi. Paralel çetenin iki harddiskte arşivlediği ses kayıtlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Davutoğlu ve ekibinin her görüşmesinin de kayıt altına alındığı ortaya çıkmıştı. Paralel'in, Sare Davutoğlu'nun kayıt altına alınan görüşmelerini de tape haline getirerek harddiske yükledikleri tespit edildi. Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı döneminde özellikle yurtdışı gezilerinde eşini yanından ayırmadığı biliniyor.

Dışişleri Bakanlığı'nı adeta kuşatma altına alan Paralel çetenin dinlediği isimler arasında İsmail Küçükbayrak (Başbakanlık Başdanışmanı), İsmail Cesur (Başbakanlık Danışmanı), Ertan Aydın (Başbakanlık Danışmanı), Osman Sert (Başbakanlık Basın Danışmanı), Yunus Emre Karaosmanoğlu (Başbakanlık Özel Kalem Müdürü), Ruhi Özbilgiç (Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı), Ömer Gökmen (Bahreyn Büyükelçiliği Ticari Ataşesi) ve Musa Kulaklıkaya da (Moritanya Büyükelçisi) yer alıyor.

 

SABAH

18:11
 // +++
gerçekten bu insanlar hangi akla hangi izana uyarak bunları yapabiliyorlar ki böyle karı kocanın aralarında olan görüşmeleri dinleyip kaydedecek kadar alçaklaşiyorlar...
11 Şubat 2015 18:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler