YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın arsa oyunu
Paralel Yapı'nın arsa oyunu
06 Temmuz 2014 13:00
'Paralel yapının' eski sorumlusu Terkeşli Paralel Yapı'nın Adana'da araziler üzerinden nasıl vurgun yaptığını anlattı. 200 milyon liralık arazi vurgununun yarısı Paralel Yapı'ya gitti

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre programına konuşan paralel yapının Adana-Hatay Bölge Sorumlusu Tamer Barış Terkeşli, "İmar yoğunluğu düşük olan arazilerin paralel yapı tarafından ucuza kapatıldığını daha sonraki imar planı değişikliği ile 200 milyon liralık vurgun yapıldığını" söyledi. Terkeşli, "Yarısını paralel yapı yarısını da belediye aldı. Emniyetteki paralel ekip bunların istihbaratını topluyor ve savcılığa bildirmiyorlar. Paralel yapının bir hakime kadın gönderip kumpas kurduğunu biliyorum. Bunların en iyi bildiği, el altı kasetle şantaj yapmak. Bunları yapacaklar da... Bunların işi bu" dedi.

Yayına telefonla bağlanan Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Vekili Mustafa Tuncel, kendisini paralel yapının hapse attırdığını anlattı. İşte Deşifre'de konuşulanlar:

 Terkeşli: Adana Büyükşehir Belediyesi'nde düşük yoğunluklu bir arazide ciddi bir arsa topluyorlar. Toplamı 50 milyon yapıyor. Emniyet bize izin versin değerini arttıracak bir uygulama yapalım. Bizim imar oyunumuzla 250 milyona çıkacak. Benim cezaevine girdiğim sürede göstere göstere 200 milyon yaptılar. Yarısını paralel yapı yarısını da belediye aldı. Emniyetteki paralel ekip bunların istihbaratını topluyorlar ve savcılığa bildirmiyorlar. Bana "Gidip Mustafa Tuncel'i ara, bul, davet et, gelsin" dedi.

Mustafa Bey ile Adana'ya döndük gözaltına aldılar. Bu iş zıvanadan çıktı. Kesinlikle kaleminin kırılması gerektiğini söylediler. Mustafa Tuncel'in hiçbir kanıtı olmadan somut şeylerle suç dahil ettiler. Fethullah Gülen'ın kainat imamı olması ve bütün sistemi ele geçirmek için her şey mübahtır. Paralel yapının bir hakime kadın gönderip kumpas kurduğunu biliyorum. Bunların en iyi bildiği, el altı kasetle şantaj yapmak. Bunları yapacaklar da... Bunların işi bu çünkü.

100 milyon liralık rant

 Mustafa Tuncel: Paralel yapı, Adana'da 100 milyonluk rant sağladı. 25 yıl Adana Meclis Üyeliği yaptım. Terkeşli'yi bana cemaatin adamı olarak tanıttılar. Angola'dan bir heyet geliyor ve beni de davet ediyorlar.

Barış Bey'in ısrarıyla gittim. Beni Pensilvanya'ya davet ettiler. Paralel polisler beni durduk yere içeri aldılar. Bana 500 bin lira teklif ettiler, bu davadan tertemiz çıkmam için. Evet Terkeşli'nin dediği gibi... Beni aradı, yanıma geldiler 'Senin bir ifadeni alacaklar sonra bırakacaklar' dedi. Beni çete üyeleriyle buluşturdular. Daha sonrasında beni de onlarla ilişkilendirip çete lideri yaptılar. Paralel yapıya 3 milyon lira verseydim bunlar olmazdı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler