YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'dan turizm taktiği
Paralel Yapı'dan turizm taktiği
01 Ekim 2014 11:00
Paralel Yapı'nın yargıya yuvalanan uzantıları, 'turistik gezi' düzenlemeye başladı! Amaç, 12 Ekim'de yapılacak kritik HSYK seçimi öncesi hem katılımcıları baskı altına almak hem de gidilen yerdeki hakim-savcıları ikna etmek.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu seçimlerine sayılı günler kala Paralel Yapı'nın bir kirli tezgahı daha deşifre oldu. HSYK'daki koltukları 'ele geçirmek' için her türlü yönteme başvuran derin örgüt üyesi hakim ve savcılar, meslektaşlarını etkilemek için yeni bir yönteme başvuruyor. Başta İstanbul Adalet ve Anadolu Adalet Sarayı olmak üzere oyun çok olduğu büyük adliyelerde Atatürkçü ve Paralel'e karşı olan ama muhafazakâr isimlerin kapılarını çalan Paraleller şimdi de turizm işine girdi. Hedefte, turistik gezi adı altında hem geziye katılanları hem de gidilecek yerdeki görevli hakim savcıları etkilemek var.

Kaynaşma turu maskesi

Buna son örnek İzmir’e düzenlenecek tarihi turistik geziler ve kaynaşma turu... Gezi kapsamında hakim ve savcılara "İzmir’in tarihi ve turistik yerlerini gezeceğiz" deniyor.

İzmir adliyesi de listede

Ancak turistik gezinin programında İzmir Adalet Sarayı'na ziyareti de katan Paraleller bu gezilerle 12 Ekim'de yapılacak olan kritik HSYK seçimleri için algı oluşturup oy kazanmaya çalışıyor.

 

AKŞAM

20:26
 // 1866
bunların davaları uğruna yapmacaklari yok herhalde yanlarinda telekız götürmekte dahil diye düşünüyorum acizane...
01 Ekim 2014 20:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler