YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapıdan kurye tezgahı
17 Aralık kumpası öncesi FETÖ’nün kurduğu alçak plan ortaya çıkarıldı. Yapı, Erdoğan’ın ailesi ve Davutoğlu’nun kuryelerle beraber yolculuk ettiğine ilişkin sahte listeler oluşturmuş.
Paralel yapıdan kurye tezgahı
29 Mart 2016 / 09:48 Güncelleme: 29 Mart 2016 / 09:51

Paralel yapı, sözde suç örgütününün para trafiğini belirlemek için kurye listesi oluşturmuş. Bu listedeki isimlerle hedefteki kişileri yurda aynı anda giriş çıkış yaptı gibi göstermişler.  

Özellikle eklendiler 

KOM eski Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya, Emniyet Müdürü Yasin Topçu, Başkomiser Mehmet Akif Üner gibi isimlerin tutuklandığı 17 Aralık kumpas soruşturmasının müfettiş raporuna AKŞAM ulaştı. Paralel yapının hazırladığı 17 Aralık dosyasında, şüphelilerin kurye olarak belirledikleri şahıslara yurda giriş-çıkış kayıtlarını tuttukları listelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da isimlerinin de yer aldığı ortaya çıktı.

Müfettişlerin incelediği dosyada, hayali olarak kuryeler ile Emine Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Ahmet Burak Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aynı tarihlerde yurda giriş yaptıklarının yazıldığı tespit edildi. Müfettiş raporunda "Aile fertlerinin daha sonra planlanan bir senaryo gereği listelere özellikle eklendiği tespit edildi" ifadelerine yer verildiği gözlerden kaçmadı.

Kurye çalışması yapıldı 

Müfettişlerin ele geçirdiği rapora göre;  şüpheliler tarafından 17 Aralık dosyası kapsamında aralarında Abdullah Happani, Turgut Happani, Erol Erdoğan gibi isimlerin yer aldığı kişilerin para trafiğini tespit etmek, yurda giriş çıkışlarını araştırmak için ‘kurye çalışması’ yapıldı. 

Sahte giriş çıkış

Paralelin etkisindeki KOM Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan alçak oyunda kurye olarak belirlenen şahısların sahte yurda giriş çıkış kayıtlarının tutulduğu listeler hazırlandı. KOM Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan bu listeler bir rapor halinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

Aile fertleri de listede 

17 Aralık kumpas dosyasını inceleyen müfettişler, şüphelilerin hazırladıkları kurye listelerinde kurye olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da isimlerinin yer aldığını belirlendi. Listelerde Erdoğan’ın aile fertleri paralel yapının kurye dediği şahıslar ile Erdoğan’ın aile fertlerini aynı saatlerde yurda giriş yapmış gibi göstererek irtibatlandırılmaya çalıştıkları tespit edildiği görüldü. 

Kağıt üzerinde aynı uçaktalar 

Şüpheliler tarafından kurye olarak belirlenen Erol Erdoğan’ın giriş çıkış kayıtlarının yer aldığı listenin 18 ve 26. sıralarında Emine Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan’ın, 22.10.2010 tarihinde 18.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yurda giriş yaptığı gösterildi. Listede Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ise aynı tarihte 18.35’te yurda giriş yaptığı yazıldı. 

18 Aralık'ta silindi

Yine kurye olarak gösterilen Turgut Happani ‘ye ait kayıtların bulunduğu listenin 316. sırasında ise Ahmet Burak Erdoğan’ın ismi yer aldı. Erdoğan’ın 26.10.2010 tarihinde 20.54’te ülkeye giriş yaptığı gösterildi. Şüpheli Mehmet Yeşilkaya’nın başkanlığındaki KOM Daire Başkanlığı’nca hazırlanan kurye listelerinin yer aldığı klasörün 18 Aralık 2013 günü tamamen silindiği tespit edildi.

Senaryonun gereği uygulandı

Müfettişler tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aile fertlerinin şüphelilerin belirlediği  kurye şahıslarla aynı uçakta tesadüfen yolculuk yapıp yapmadıklarının tespit edilmesi amacıyla Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü’ne yazı yazıldı.

Ortada yolculuk yok

İncelenen uçak yolcu listelerinden söz konusu tarihlerde aile fertlerinin yolculuk yapmadıkları tespit edildi. Raporda “Aile fertlerinin daha sonra planlanan bir senaryo gereği listelere özellikle eklendiği tespit edildi” denildi. 

 

AKŞAM

DEZENFEKTE EDELİM BEYLER...
 // Adem
hursit dilaver;
her tarafın fettoş ve vatan hainliği kokuyor.
DEZENFEKTE EDELİM BEYLER......
29 Mart 2016 Salı 17:18
17-24 SONRASINA SAHTE BELGELER...
 // atiker
hazırlıyormuş paralel siyonistler aynı menderese yassı adada yapılan muamelenin bir benzeri tuzakları itamlar iftiralar suçlamaları cb ve ak partili bakanlara hazırlıyorlardı demekki allah bizi korumuş eğer 17-24 gerçekleşseymiş türkiye bu zalimlerin eline geçecekti ve çok kan dökülecekti ülke boypotun kamboçyasına dönerdi zulüm arşa çıkardı ama hala bir çokları durumun vahametini anlayamadı bu zalimlere hak veriyor bunların yaydığı fitne fesata hak veriyor savunuyor bu ülkede hainlik bedava.....
29 Mart 2016 Salı 13:43
arsızlık ve şirretlikte ellerine su dökemezsiniz.hala o 316 mebus bunu a
 // hursit dilaver
başbakan 3 aydan beri bolkeseden taşarona,emekliye,evde kalana, bakıcıya,bekara falan dağıtıyor.bir yapmadığı 3000 günü dolanlara emeklilik.onu da verse susacağım.hanım da onu bekliyor. ama ülkeden ne haber derseniz, tvlerde bol bol türke türk propagandası var.bol bol çadır ve konsolos muhabbeti. icraat var mı.yooo..gitmeden çadırı söktüremediniz,konsolosları gönderemediniz. şimdi yeni dava günü orda CHPli HDPli mebuslar olacak. AKPli olmayacak.DAVAYA PUTİN DE GELECEKMİŞ. diyelim topa girelim...
29 Mart 2016 Salı 12:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler