YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'dan 'Kanalahaber.com'a sansür!
AK Parti Hükümeti’nin yeni internet düzenlemesini “internete sansür” başlığı ile duyuran paralel yapı uzantılarının, polis okullarındaki internete sansür uyguladığı ortaya çıktı.
Paralel Yapı'dan 'Kanalahaber.com'a sansür!
14 Şubat 2014 / 11:01 Güncelleme: 14 Şubat 2014 / 11:11

Yeni Akit'in iddiasına göre Polis okulunda hoca olarak görev yapan üst düzey bir emniyet yetkilisi, okulun internet ağından, yeniakit.com.tr, habervaktim.com ve kanalahaber.com gibi sitelere giriş yapamadıklarını ifade etti. 

Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen sitelere herhangi bir kısıtlama uygulanmadığını kaydeden emniyet yetkilisi, “herkul.org. gibi sitelere rahatça ulaşabilirken, Fethullah Gülen’in olumsuz icraatlarını ve paralel yapıyı eleştiren kanalahaber.com, yeniakit.com.tr, habervaktim.com gibi muhalif sitelere erişim engelleniyor” diye konuştu. 

Kanalahaber.com ve Yeniakit.com.tr'ye giriş yapılmıyor 

Emniyet yetkilisi, yaklaşık 15 gündür yeniakit.com.tr, habervaktim.com ve kanalahaber.com gibi sitelere erişimin kısıtlandığı, Fethullah Gülen’e yakın sitelere herhangi bir kısıtlama olmadığını söyledi.

Emniyet yetkilisi, kanalahaber.com, yeniakit.com.tr ya da habervaktim.com’a girildiği zaman ana sayfa açıldığını, herhangi bir haberin içeriğine ulaşmak istediğinde ise bir uyarı panosu çıktığını söyledi.

Uyarı panosunda; ‘Ulaşmak istediğiniz Sayfa Engellendi! Sebep: Engellenmiş kelime limiti aşıldı. Bu hatayı aldınız çünkü ulaşmak istediğiniz sayfa uygun olmayan içeriğe sahip veya adres yasaklı. Eğer bu engellemenin hatalı olduğunu düşünüyorsanız, Sistem Yöneticinize engellenme sebebiyle birlikte danışın. Engelleme kategorisi: Pornography’ ifadeleri yer alıyor. 

bir hatıramı aktarayım
 // erdal emekci-ankara
kars ilinde akit gazetsinin temsilcisiydim. 1996 yıllaarında kars emniyetine giriş yaptım. elimde akit ve milli gazete vardı. güvenlik şeridinden geçtim. il emniyet müdür yardımcısı gazetelere baktı dışarı çıkarttı. zaman gazetesi il yemsilcisini ise beraberinde odasına geçtiler hiç unutmam. bizler yerni olduğu için değil eskiden fetoşun ne olduğunu biliyorduk. selamlar...
14 Şubat 2014 Cuma 16:12
14:21
 // CEZAEVİNDE SANSÜR OLMAZ
Hükümet bunları oraya buraya tayin edeceğine, cezaevine tıksaydı, böyle olmazdı. Pislik, her yerde pisliktir. Halı altına süpürsen de, pisliktir; çöp kutusuna atsanda....
14 Şubat 2014 14:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler