YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapıdan görülmemiş ihanet
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Bakanlık Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Orgenaral Yaşar Güler’in, Süleyman Şah Türbesine yönelik saldırıyı değerledirmek üzere yaptıkları görüşmeye ilişkin ses kayıtları sosyal medyaya servis edildi
Paralel yapıdan görülmemiş ihanet
27 Mart 2014 / 20:10 Güncelleme: 27 Mart 2014 / 20:20

Devlet sırlarının internet ortamına sunulması paralel yapının içinde bulunduğu vahim tabloyu ortaya çıkardı.

Devletin Suriye planı

Star'da yer alan habere göre başta Başbakan Erdoğan olmak üzere iktidar kanadının üst düzey telefon görüşmelerini dinleyip internete servis eden Cemaat işi devletin gizli Suriye planlarını deşifre etme noktasına götürdü. İçinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TSK'nın iki numarası Orgeneral Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu gibi isimlerin yer aldığı bir ses kaydı yayınlandı.

Gizli görüşmeyi internete yaydılar

Bu ses kaydında, devletin 4 önemli ismi Türkiye'nin Suriye planlarını tartıştı. Suriye'de yaşanan gelişmeler ve bölgedeki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'ne saldırı iddiasına kadar birçok konu konuşuldu. Dünyanın önde gelen hemen her ülkesi gibi Türkiye de, komşusu Suriye'de meydana gelen gelişmelere karşılık A, B ve C planlarını masaya yatırdı. Devletin üst düzey görevlileri bu planlar için fikirlerini ve olasılıkları ortaya koydu. Cemaat ise bu gizli görüşmeyi dinledi. Dinlemekle de yetinmeyip internete servis etti.

İsrail'le işbirliği

Cemaat'in, devletin bu gizli Suriye görüşmesini dinlemesi ve internete servis etmesi, Başbakan Erdoğan'ın 'Bunlar vatan haini, gizli servislerle işbirliği yapıyorlar' iddialarını güçlendirdi. Daha önce de Cemaat'in, Türk yöneticilerinin görüşmelerini İsrailli MOSSAD'a servis ettiği gündeme gelmişti.

CIA bağlantılı

Yıllardır Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen'in ABD ve İsrail başta olmak üzere birçok ülke ile birlikte çalıştığı, Türkiye'de önemli görevlerde bulunan cemaat mensupları aracılığı ile bir takım bilgileri CIA'ya verdiği de iddia edilmişti.

Son olarak Cemaat'in Davutoğlu'nun da dahil olduğu gizli görüşmeyi dinleyip internette paylaşması bu iddiaları güçlendirdi.

Başbakan Erdoğan uyarmıştı

Başbakan Erdoğan birkaç gün önce yaptığı konuşmada:-"Bu yapı kendi ülkesinin en gizli, en stratejik, en mahrem bilgilerini ele geçirecek, bunları servis edecek kadar alçalan bir tavır, ihanet içerisinde. Temiz, saf, ihlaslı kardeşlerimin artık bu yapıyı sorgulamalarını istiyorum."

Bu kayıt ihanet niteliğinde

Bir ülkenin güvenliğinden sorumlu kişileri dinlemek, en mahrem sırlarını kayda almak ve devletin güvenliğini tehlikeye uğratacak bu kaydı yayınlamak 'vatan hainliği olarak nitelendirilmektedir.

00:11
 // erdal san
gözü dönmüs alcaklik. fetos rabbin bin türlü cezani versin . yardim ve yataklik edenler mutlaka ihanetle cezalandirilsin. bu yapanlar en agir sekilde cezalandirilacak....
28 Mart 2014 00:11
İdam Cezası
 // Trabzonlu Hakkı
İdam Cezası çok Acil olarak geri gelmeli ve vatan hainliği kanıtlananlara, Ülkesini ve Milletini yabancı Düşmanlara çıkar karşılığı satanlara tereddütsüz uygulanmalı. yoksa bu işin içinden çıkmamız zor olacak. ...
27 Mart 2014 Perşembe 20:10
Vatan Hainleri
 // Trabzonlu Hakkı
Ülkemiz gerçekten çok büyük Tehdit altında. Hayatım boyunca kimseye beddua değil kötü söz bile söylemedim. Ama bu Paralel Yapının Belasını en Kısa zamanda vermesini önce ALLAH tan sonra Başbakanımızdan bekliyorum. Sırf başbakan gitsin diye vatan Hainliğini göze alan birçok Ahmak vatandaş barınıyor ülkemizde. Ahmaklık etmek herkesin hakkı olabilir ama şimdi hiç zamanı değil. ...
27 Mart 2014 Perşembe 20:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler