YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'dan 'Can'lı yayın
Can Dündar, Pensilvanya'ya hizmetinin karşılığını aldı. Cumhuriyet'e Genel Yayın Yönetmeni olarak atandı. Dün de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya katıldı. Arkasında ise dikkat çeken isimler vardı.
Paralel Yapı'dan 'Can'lı yayın
27 Şubat 2015 / 10:37 Güncelleme: 27 Şubat 2015 / 10:46

Türkiye vaiz lobisiyle tanıştı. Fethullah Gülen ve çetesinin devlet içinde devlet kurduğu anlaşıldı. Operasyonlar, Paralel Örgüt'ün medyadan emniyete kadar derin bir yapılanmaya gittiğini kanıtladı. En büyük şok ise Cumhuriyet gazetesinde yaşandı!

Ardıç'la buluşma

"Yeni Cumhuriyet"in Can Dündar'ı da hocasına hizmette sınır tanımadı. Dündar, merhum İlhan Selçuk'u gözaltına aldıran, Mustafa Balbay'ı hapse attıran Paralel Yapı'lanmanın emniyetçisi ve savcısıyla yakın temas yaptı. Dündar, geçtiğimiz Aralık ayında paralel emniyetçi Nazmi Ardıç ile bir araya geldi.

Bu sırada Takvim tarafından görüntülendi. Dündar, Ocak ayında ise Gülen'in savcısı Celal Kara ile röportaj yaptı. Cumhuriyet'te sayfa sayfa yayınladı. Ve Dündar, Gülen'e hizmetlerinin karşılığını aldı. Bir süre sonra Cumhuriyet'e Genel Yayın Yönetmeni olarak atandı. İşte Paralel Yapı ile Can Dündar ve Cumhuriyet arasındaki bağ, dün ortaya çıkan fotoğrafla bir kez daha kanıtlandı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya katıldı. Duruşma sonrası Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Paralel Yapı'yı arkasına aldı

Bu sırada gözler Dündar'ın arkasındaki kişiyle takıldı. O kişi Fethullah Gülen ve cemaatin olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı üyesi Erkam Tufan Aytav'dan başkası değildi. Dündar açıklama yaparken, Tufan da cep telefonuyla o anları görüntüledi. Bu fotoğraf bir anda gündemi alt üst etti. Sosyal medyada, "Can Dündar Paralel'i arkasına aldı" yorumları yapıldı.

 

TAKVİM

düne kadar
 // samet
milliyetçilik din iman deyince alerji duyan insanlar nasıl olduda bir araya geldi/getirildi.Getiren iradeyi kutlamak gerek....
27 Şubat 2015 Cuma 16:14
arkasına paraleli alanın
 // selim
arkasına paraleli alanın arkasında yeller eser. paralel yapı toplumsal desteğini kaybetmiş, karşılıksız bir çöptür....
27 Şubat 2015 Cuma 12:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler