YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'dan 20 TIR‘lık yalan
Nihat Zeybekci, AK Parti’den ayrılan bir vekilin “Uzakdoğu gezisine 90 milyar dolarla gittiniz” şeklindeki iftirasına tepki gösterdi.
Paralel Yapı'dan 20 TIR‘lık yalan
28 Ekim 2014 / 07:45 Güncelleme: 28 Ekim 2014 / 07:56

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Paralel Yapı'nın yalan, iftira ve tezgahta sınır tanımadığını söyledi.

17 ve 25 Aralık kalkışmalarının kirli ve ahlak dışı algı operasyonlarıyla desteklendiğini anlatan Bakan Zeybekci, kendisinin de akıl dışı bir iftirayla bizzat karşı karşıya kaldığını anlattı.

İşte Zeybekci’nin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalar:

Haktır, hukuktur demeden

Paralel yapı ülkeyi, hükümeti ve istikrarı hedef alan 17 ve 25 Aralık tarihli kalkışmalarını, kirli ve ahlak dışı algı operasyonlarıyla da destekledi. Bunu yaparken de yalan ve iftirada sınır tanımadı. Paralel yapının deşifre olmasının ardından bizden ayrılan bir milletvekilinin, bizzat bana söylediği iftira karşısında “Bu kadarına da pes artık” dedim.

İstanbul’a yaptığım bir uçak yolculuğu sırasında karşılaştığım milletvekili, “Siz Japonya, Malezya ve Singapur’u kapsayan geziye giderken 90 milyar dolarla gittiniz. İran’a giderken de 60 milyon avro kaçırdınız” dedi. Üstelik bu iftirayı, “Haktır, hukuktur, haramdır, helaldir, kul hakkıdır, yazıktır günahtır” demeden gittiği her yerde de dillendiriyormuş.

Pervasızca dile getiriyor

Akıl tutulması yaşayan bu milletvekilinin sözünü ettiği 90 milyar doların hacim olarak uçağa sığması bile mümkün değil. 90 milyar dolar hacim olarak yaklaşık bin 500 metreküp eder. Yani en az 15-20 TIR’a veya 3 Jumbo uçağa sığabilecek bir fiziki büyüklükten söz ediyor. Düşünebiliyor musunuz, bir milletvekili, akla, mantığa, fiziğe aykırı bir yalanı böylesine pervasızca dile getirebiliyor.

 

AKŞAM

maksat ak partiyi karalamak
 // ..
her açıdan darbe yiyen paralel örgüt, son çırpınışlarında bilgi doğru mu yanlış mı etik mi ayıp mı buna bakmadan karalama yapacak. bu halkı inandıramayacaklar, beyhude çabalar....
28 Ekim 2014 Salı 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler