YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı PKK'dan devlete istihbarat sağlayan 329 kişiyi deşifre etti
Paralel Devlet Yapılanması'nın askeri istihbaratı deşifre edip, devleti terörle mücadelede zafiyete uğrattığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturmada PKK içinde devlete istihbarat sağlayan 329 ajanın deşifre edildiği kaydedildi.
Paralel Yapı PKK'dan devlete istihbarat sağlayan 329 kişiyi deşifre etti
16 Eylül 2015 / 17:03 Güncelleme: 16 Eylül 2015 / 17:09

Suç duyurusu dilekçesinde "Doğu ve Güneydoğu'da, PKK'ya karşı kullanılan istihbarat elemanlarının kimlik ve telefon bilgileri, otomobillerinin plakaları ile açık adresleri, dava dosyalarına konularak deşifre edilmiştir. Şüpheliler, jandarmanın bölgedeki istihbarat yapılanmasını ortaya dökerek, terörle mücadelede bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin askeri istihbaratının zafiyetine neden olmuşlardır" dendi.

"İLHAN CİHANER'İN DOSYASINA KONULDU"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde, 2010'da Erzincan'da Ergenekon soruşturmasını yürütmüş olan dönemin Erzurum özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tarık Gür ile savcılar Osman Şanal, Rasim Karakullukçu ve Mehmet Yazıcı tartışmalı uygulamalarına dikkat çekilerek "Şüpheliler. Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in tutuklandığı Ergenekon dosyasına delil olarak konulan belgelerle jandarmanın bölgedeki istihbarat yapılanmasını ortaya dökerek Türkiye Cumhuriyeti'nin askeri istihbaratının zafiyetine neden olmuşlardır" denildi.

 

SABAH

 // Hsnyrc
Hayret çok Gülüç...
16 Eylül 2015 20:03
 // Kaan
Ama ne oldukları da meçhul...
16 Eylül 2015 19:58
Vatanına sahip çıkan bir MİT olunca...
 // Zülfikar
sizin var ya hainliğinize... mit i ele geçirememişlerdi, onun için miti karalamaya 17 ara öncesi de başlamışlardı. bilerek, kck yapısına sızmış İstihbarat Ajanlarını kodese koydular. mit tırlarını durdurma görüntülerini izledikçe, kahroluyor insan. Türkmenler sizin neyinize, yeter ki bir hükümete iftira atın, Türkmen ölmüş umruna mı ! ama söze gelince onlardan iyi Türk yok. ...
16 Eylül 2015 Çarşamba 17:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler