YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapı operasyonunda yeni gelişme!
Adana'da yasa dışı telefon dinleme iddiaları ile ilgili gözaltına alınan aralarında eski Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin ile Şube Müdürü Ertuğrul Yetkin'in de bulunduğu 8 polis, bu sabah adliyeye sevk edildi.
Paralel yapı operasyonunda yeni gelişme!
09 Nisan 2014 / 10:47 Güncelleme: 09 Nisan 2014 / 10:51

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün sabah 17 Aralık operasyonundan sonra İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden alınıp Sosyal Hizmetlerden ve Polisevi'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan ve daha sonra buradan da Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksek Okulu'na Öğretmen Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen İsmail Bilgin ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden alınıp Hassas Noktaları Korumalar Şube Müdürlüğü'ne atanan Ertuğrul Yetkin ile 1 komiser ve 5 polis memurunun evine baskın yaptı. Bu polisler gözaltına alınırken evlerinde de arama yapıldı.

Kapı açılmayınca başka arabaya bindirildiler

Gözaltına alınan polisler Adana Emniyet Müdürlüğü'nde bir gün sorgulandıktan sonra bu sabah Adana Adli Tıp Kurumu'na getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından getirilen polisler, kontrolün ardından minibüslere bindirilerek Adana Adliyesi'ne götürülmek istendi. Ancak polislerin bindirilmek istendiği bir ekip arabasının kapıları açılmadı. Görevli polisler bir süre uğraşmalarına rağmen aracın kapısını açamayınca, gözaltındaki polisler başka bir araçla götürüldü.

Casusluk soruşturması

Adana'da 19 Ocak günü Suriye'ye giden MİT'e ait TIR'ların aranmasının 'paralel yapının' organizasyonu olduğu iddia edilmiş, kapatılan özel yetkili mahkeme savcıları ile jandarmada bazı subaylar kısa sürede başka görevlere ve illere atanmıştı.

MİT'e ait TIR'ların aranmasıyla ilgili 'casusluk soruşturması' başlatılmıştı.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler