YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Paralel Yapı" operasyonunda tanınmış kişiler gözaltında
Konya merkezli "Paralel Yapı" soruşturmasında, eski YÖK Başkan Vekili Çalış ile eski Emniyet Müdürü Atayün'ün de arasında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.
"Paralel Yapı" operasyonunda tanınmış kişiler gözaltında
22 Mayıs 2015 / 16:54 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 17:12

Konya merkezli "Paralel Yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, eski YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Şaban Halis Çalış ile bir dönem Konya'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan Anadolu Atayün'ün de arasında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde Konya merkezli başlatılan operasyon kapsamında gözaltılar sürüyor. Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getiriliyor.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan eski YÖK Başkan Vekili, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çalış da Konya'ya gelerek teslim oldu.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Çalış, gazetecilerin, "Hakkınızdaki iddialara ne diyorsunuz, neden gözaltına alındınız" sorusu üzerine, "Henüz hiçbir şey belli değil" dedi.

Operasyon kapsamında bir dönem Konya Emniyet Müdürlüğünde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan, eski Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Anadolu Atayün de gözaltına alındı. Sağlık kontrolü için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Atayün, gazetecilerin, "hakkınızdaki iddialara ne diyorsunuz" sorusuna "Kolay gelsin" diyerek cevap verdi.

Çalış ve Atayün, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Operasyon kapsamında, gözaltına alınanların 30 olduğu, bu sayının artabileceği öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler