YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapı operasyonunda gelişme
Paralel yapı operasyonunda gelişme
12 Ağustos 2014 23:56
Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve bugün teslim olan polislerden Gaffur Ataç, Kürşat Durmuş, Selman Yuyucu ve Oğuzhan Ceylan'ın hakimlikteki sorgusuna yarın başlanacak.

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliğince, savcılığın itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten, avukatları ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olan Ataç, Durmuş, Yuyucu ve Ceylan, sorguları yapılmak üzere akşam saatlerinde nöbetçi hakimliğe çıkarıldı.

Nöbetçi İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, 4 şüphelinin kimlik tespitlerini tamamladı. Hakimlik, yorgunluk ve avukatların talebi üzerine, 4 şüphelinin sorgusuna yarın 14.00'te başlanmasını kararlaştırdı.

Bugün öğlen saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek teslim olan 4 şüpheli polis, adliye nezarethanesinde tutulacak.

4 polis serbest bırakılmıştı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten daha önce teslim olan 4'ü, hakimlikteki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı.

Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında "casusluk" suçlamalarına ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu cumhuriyet savcılarından İrfan Fidan'ın, soruşturma kapsamında 11 kişinin tutuklanmasına ve adli kontrol tedbiri konulan 8 kişi dahil 38 kişinin serbest bırakılmasına ilişkin itirazı, İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliğince değerlendirilmişti.

Savcılığın, şüphelilerin serbest bırakılmaması ve tutuklanması gerektiğine yönelik talebini inceleyen hakimlik, sevk edildikleri İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinde ifadeleri alınamayan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler