YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı operasyonunda flaş gelişme
Yasa dışı dinleme faaliyetleri ile ilgili olarak, Edirne ve Tekirdağ'ın eski istihbarat müdürleri yeniden gözaltına alındı.
Paralel Yapı operasyonunda flaş gelişme
19 Kasım 2014 / 05:40 Güncelleme: 19 Kasım 2014 / 08:27

İstanbul merkezli 'yasadışı dinleme' soruşturması kapsamında serbest bırakıldıktan sonra Savcı Okan Özsoy'un itirazı üzerine haklarında yakalama kararı çıkarılan eski Edirne İstihbarat Şube Müdürü Özgür Nikbay ve Tekirdağ eski İstihbarat Şube Müdürü Halil Seyfi, evlerinde gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine, 'yasadışı dinleme yaptıkları' iddiasıyla sevk edildikleri mahkemece serbest bırakılan 9 şüpheli polisten 5'i hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tekirdağ'da kararının Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne ulaşmasının ardından Tekirdağ eski İstihbarat Şube Müdürü Halil Hilal Seyfi evinde gözaltına alındı.

Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Seyfi, işlemlerinin ardından emniyetin sivil aracıyla İstanbul'a götürüldü.

Nikbay da gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılanlardan Edirne eski İstihbarat Şube Müdürü Özgür Nikbay da Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince evinde gözaltına alındı. Edirne Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Nikbay, işlemlerinin ardından polis ekiplerince İstanbul'a götürüldü. Hakkında yakalama kararı çıkarılan polis memurlarından İbrahim Arslan'a ise ulaşılamadı.

 

DHA

görevden alın
 // dilvr
yer değiştirme değil görevden alma yapılmalı. vatana ihanet eden yer değiştiğinde tövbe etmiyor devam ediyor...
19 Kasım 2014 Çarşamba 12:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler