YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı operasyonunda 29 polise gözaltı!
İstanbul merkezli 20 ilde, "paralel yapıya" yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, 29 polis hakkında gözaltı kararı verildi.
Paralel Yapı operasyonunda 29 polise gözaltı!
13 Nisan 2015 / 12:00 Güncelleme: 13 Nisan 2015 / 18:31

İstanbul merkezli çok sayıda ilde ''paralel yapı''ya yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin sayısı 22'ye yükseldi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, hakkında gözaltı kararı bulunan 29 polisten 22'si yakalandı.

Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın arasında bulunduğu 7 kişinin de yakalanması için çalışma yürütülüyor. 

Yakalandığı illerden İstanbul'a getirilen şüphelilerin işlemleri ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesindeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor. 

Şüpheliler hakkında, ''Casusluk, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek, sistemi engellemek veya bozmak, verileri yok etmek veya değiştirmek, bilişim sistemine girmek, suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek, suç uydurmak, resmi belgede sahtecilik, kişisel verileri kaydetmek, görevi kötüye kullanmak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarından işlem yapılacağı bildirildi. 

İstanbul merkezli olarak ''paralel yapı''ya yönelik aralarında Diyarbakır, Şırnak, Van, Bitlis, Çanakkale, Tunceli, Hakkari, Siirt, Kars ve Sivas'ın da bulunduğu bazı illerde operasyon düzenlenmiş, eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ile üçü 3. sınıf, ikisi de 4. sınıf emniyet müdürü olmak üzere 15 emniyet mensubu gözaltına alınmıştı. 

Operasyonlarda Bitlis'te 2 komiser, Diyarbakır'da 1 komiser yardımcısı ve 1 polis memuru, Şanlıurfa'da ise 1 başkomiser ile 4 polis memuru gözaltına alınarak İstanbul'a gönderilmişti.

 

AA

12:23
 // bulut
Hitler bile daha güvenilir"!!!!!...
13 Nisan 2015 12:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler