YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı istihbarat şubeyi böyle dinledi
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ndeki Paralel ekibin, 17 Aralık darbe girişimi öncesi, uydurma bir soruşturma başlatıp kendilerinden olmayan İstihbarat Şube'nin yöneticilerini dinlediği ortaya çıktı.
Paralel Yapı istihbarat şubeyi böyle dinledi
12 Mayıs 2015 / 02:46 Güncelleme: 12 Mayıs 2015 / 02:55

Bu süreçte dinlenen istihbarat müdürleri savcılıkta Paralel ekipten şikâyetçi oldu. Şikayetçi olan polisler şunları söyledi:

(Müşteki polis memuru) Hakan Bizkevelci: "Bana iftira atarak İstihbarat Şube'yi dinlemek, teknik takip altına almak istediklerini öğrendim. Savcılık zimmet iddialarıyla ilgili takipsizlik kararı verdi. Kasım ve Aralık 2013'te İstihbarat Şube Müdürü olan Ahmet Arıbaş emniyet içindeki kutuplaşmanın ve yapılanmanın tarafı değildi. İstihbarat Şube bu yüzden hedef alındı."

(Müşteki emekli polis memuru) Harun Özkaya: "17 yıl İstihbarat İstihbarat Şubesi'nde görev yaptım. Bunca yıllık meslek hayatımda böyle uydurma suç isnadıyla karşılaşmadım. 600 TL'lik uydurma bir zimmet iddiasıyla yapılan ihbar neticesinde cep telefonumu dinleyenlerden şikâyetçiyim."

(İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü emniyet amiri) Erdal Aydınlık: "Bölücü akımlara bakıyordum. Önümde, evraklarda yapmış olduğum telefon görüşmelerinde birçok hassas konuyu ve devlet güvenliğini ilgilendiren konuları müdürlerimle paylaşıyordum. Bu şekilde, yetkisiz kişiler tarafından bu bilgilere erişilmesi devlet güvenliğini zafiyete uğrattı."

(İstihbarat Şube'de teknik operasyon büro amiri) Sezgin Abalı: "17 Aralık sürecine gidişte İstihbarat Şube yönetimi kadrosunu takip ederek inşa ettikleri komplonun ortaya çıkarılmasını engellemeye çalıştılar. Dinlendiğim sürede devlet güvenliğini ilgilendiren konularda görüşmelerim de geçmiş olabilir. Bizi dinleyenlerin bu bilgileri temin etmeleri başka bir suç oluşturuyor."

(Müşteki polis memuru) Hafife İsmailoğlu: "Zimmete imkân verecek bir konumda çalışmıyorum. İstesem de zimmet suçuna bulaşmam mümkün değil."

(İstihbarat Daire Başkanı) Engin Dinç: "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin subut bulmayan basit bir zimmet suçu iddiası ile birçok şahsın iletişimine müdahale kararının alınması benim hakkımda da iletişime müdahale teşebbüsünde bulunulması topyekün casusluk faaliyetinden ibarettir. Buradaki amaç cep telefonlarının dinlenilmesi suretiyle İstihbarat Daire Başkanlığı ve İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü faaliyetlerini takip etmektir. Zimmet suçu işlenmiş olsa bile Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından soruşturulması gereken bir husus değildir."

 

SABAH

 

bu nasıl bir akıl tutulması...
 // atiker
bir insan hemde müslüman olduklarını hizmet hareketi olduklarını itda etsin dönüp ülkesinin en hassas bilgi ve belgelerini başka ülkelerin istikbarat birimlerine sızdırsın bu bir zeka zehirlenmesi derin bir ihanettir paralel yapının üst aklı diye tabir edilen kesim akla gelebilecek her türlü ihaneti gerçekleştirmiş ve yapmayada devam ediyorlar alt kesim hala akıl tutulmasıyla bunları masum ve suçsuz görmeye devam ediyor zaman geç olmadan devletin suça bulaşanları en ağır şekilde cezalandırması...
12 Mayıs 2015 Salı 09:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler