YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapı işadamlarını nasıl tuzağa düşürdü?
‘Yaz Boz’ programına konuk olan Araştırmacı-Yazar Said Alpsoy, Gülen Hareketi'nden ayrılma nedenini açıklayarak, Hareket'in nasıl Türkiye'nin önde gelen işadamlarını kandırarak tuzağa düşürdüğünü örneklerle anlattı.
Paralel yapı işadamlarını nasıl tuzağa düşürdü?
15 Haziran 2014 / 20:55 Güncelleme: 15 Haziran 2014 / 20:58

Gülen Hareketi'nden ayrılma sebebim, gözlemlemekte olduğum manevi dejenerasyon, çürüme, İslami hassasiyetlerden uzaklaşılması. Benim ayrılışımın bir iki sene öncesinde kendiliğinden başlamış cemaate mensup 10-15 büyük işadamı diye nitelendireceğimiz insanlarla tanıştık. O insanlardan bana tuhaf bir teklif geldi. "Hocam biz senelerdir cemaatin içindeyiz. Haftalık olarak katılmamız gereken sohbetler var. Bu sohbetlerde Risale-i Nurdan parçalar okunur. Oradaki havadan hoşnut değiliz. Her şeyin kurgu olduğunu, sahtekarlık koktuğunu görüyoruz. Bizden daha fazla para almaya kurgulanmış sohbetler" dedi.

"Himmeti yükseltmek içim milleti coşturanlar"

Bunlar zeki insanlar. Çok rahatlıkla olayın farkına varmışlar. "Biz onlara gitmeye devam edeceğiz. Ama manevi anlamda beslenmeye ihtiyacımız var. İşin içinde maddiyat olmayan bir hocanın sohbetine ihtiyacımız var" diyerek bana teklif getirdiler. Ben de kabul ettim. Bir müddet sonra karizmatik olarak etkili olduğum görülünce yeni katılanlardan himmet almam istendi. Sözle kalmaz, çek de istenir. Yapılan himmetlerin çoğu kurgudur.

Önceden birisi himmeti yönetecek imamla bir odada fısıldaşırlar. Rakamı yükseltmek için. Biri çıtayı çok yüksek yerden koyup milleti coşturmak için aslında doğru olmayan bir rakam söyler. İnandırıcı olması için onun çeklerini de keser verir. 10 TL vermeyi düşünen utanır ve 30-40 TL vermek zorunda kalır. Bu olaya pragmatist ve materyalist açıdan bakıldığında son derece etkili bir yöntemdir. Fakat İslami ve ahlaki açıdan bakıldığı vakit kesinlikle haramdır. Çünkü aldatma vardır.

23:12
 // MUHAFIZ
İzmir'de verdiği vaazlarda Kur'anı Kerimi yere fırlatarak atan bu kitapa sahip çıkın deyip,insanları tuzağa düşürerek zorla himmet adı altında para toplayan hoca kisvesine bürünerek sahte din adamlığı yapan milletin dini duygularıyla alay eden sahtekarlardan bu millet birgün gelecek çok ağır hesap soracaktır...!!!...
15 Haziran 2014 23:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler