YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapı iddialarına yalanlama!
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Dairesi Başkanı İbrahim Okur, "Yürümekte olan yargı süreçlerine ilişkin hiçbir değerlendirmem olmamıştır" dedi.
Paralel yapı iddialarına yalanlama!
26 Temmuz 2014 / 20:30 Güncelleme: 26 Temmuz 2014 / 20:53

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Dairesi Başkanı İbrahim Okur, yürütülmekte olan yargı süreçlerine ilişkin hiçbir değerlendirmesinin bulunmadığını, isminin bir algı operasyonuna malzeme edilmesinden rahatsızlık duyduğunu bildirdi.
 
Okur, yaptığı açıklamada, bazı gazete ve internet sitelerinde, Mart ayında katıldığı bir televizyon programında söylediği sözlerin, bağlamından koparılarak ve kastettiği anlam dışında yorumlanarak, yeni yapılmış bir açıklama gibi yer aldığını belirtti.
 
İbrahim Okur, açıklamasında, "Yürümekte olan yargı süreçlerine ilişkin hiçbir değerlendirmem olmamıştır. 4 ay önce söylediğim sözler de konuşmamın bütününe bakıldığında atılan başlıkları doğrulamamaktadır. Yürütülmekte olan soruşturmaları ve süreçleri etkilemeye dönük bir algı operasyonuna ismimin malzeme edilmesinden duyduğum rahatsızlığı kamuoyuyla paylaşmak isterim" ifadelerini kullandı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler