YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı bu sefer THY'yi hedef aldı
Paralel Yapı bu sefer THY'yi hedef aldı
08 Mart 2014 15:00
Derin örgütün 150 ülkedeki elemanı harekete geçti. THY'’nin malum bankadaki hesaplarını kapatmasının ardından Pensilvanya'’dan talimat geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti üzerinden ülkeyi hedef alan paralel yapının girişimleri devam ediyor.

Akşam'ın haberine göre İstanbul merkezli operasyonla deşifre olan derin örgüt, Halkbank'ın ardından bu kez de dünya markası olan Türk Hava Yolları'na (THY) karşı kumpas kurdu. 

Malum banka yüzünden

Paralel yapının 150'nin üzerinde ülkedeki elamanları, Pensilvanya'dan gelen talimatla THY'ye yönelik karalama kampanyası için aynı anda harekete geçti.

Paralel yapının okullarındaki abi ve ablalar, bulundukları ülkelerde "THY ile uçmayın" sohbetleri ve ziyaretleri gerçekleştiriyor. Derin örgütün kara propaganda talimatı, THY'nin, adı paralel yapı ile anılan malum bankadaki hesaplarını kapatmasının ardından geldi. 

Abiler, ablalar faaliyette

Darbe girişiminin deşifre olması üzerine harekete geçen THY, paralel bankada bulunan yaklaşık 300 milyon TL tutarındaki mevduatını çekmişti. THY'nin ardından birçok KİT ve kamu kurumu da söz konusu banka üzerinden gerçekleştirdiği işlemlere son vermişti.

Paralel yapının finans ayağına ciddi darbe vuran bu gelişmeden sonra kurgulanan, "THY'yi karalama" planı, bizzat Pensilvanya'dan gönderilen talimatla uygulamaya konuldu.

Dünyanın neredeyse her ülkesinde örgütlenmiş olan yapı gönderilen talimat üzerine, paralel yapıya bağlı okullardaki "abi" ve "abla"lar herekete geçerek yoğun bir kampanya başlattılar.

İstihbarat birimlerine ulaşan bilgilere göre, özellikle Ortadoğu, Afrika ve Asya'daki İslam ülkelerinde THY'yi hedef alan lobi ve kulis çalışması yürütüldüğü öğrenildi. Bulundukları ülkelerin yöneticileri, siyasetçileri, işadamları, STK'ları ile görüşmeler gerçekleştiren derin örgütün elemanları, "THY ile uçmayın" sohbetleri düzenliyor. 

Domuz eti propagandası

Kara propaganda kapsamında dini duyguların da kullanıldığı belirtiliyor. AK Parti iktidarı ile birlikte büyük atılım yapan THY'ye yönelik kampanyada, "uçuşlarda domuz etinden oluşan mönü verildiği" iftirasının da dile getirildiği vurgulanıyor. 

neredesiniz
 // selahattin erdemli
Amac hizmet ise neredesiniz neden hizmetin disina cikip siyaset ve fitne ile ugrasiyorsunuz.İnsan kendine sormazmi biz hizmetmi yapiyoruz yoksa ulkemize zararmi veriyoruz bence bunun bir kez daha hizmette bulundugunu dusunenlerin dusunmesi gerekiyor.Boyle yaparak turkiyye ve yasayan insanlara maddi manevi zarazarar veriliyor.Bence hizmet boyle birsey deil en azindan ben dusunuyorum.Hizmette cikar siyaset olmaz.siyaset varsa hizmet olmaz yalan olur...
08 Mart 2014 Cumartesi 16:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler