YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı boş bıraktığı binayı da satmış!
İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesince kayyum atanan Feza Gazetecilik AŞ'ye ait Yenibosna'daki binanın, 12 Ocak'ta Cihan Medya Dağıtım AŞ'ye satıldığı belirlendi.
Paralel Yapı boş bıraktığı binayı da satmış!
09 Mart 2016 / 07:24 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 07:28

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliğinin "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunması" nedeniyle atadığı kayyum heyetine "boş bir bina ve çalışmayan teknolojik altyapı bırakan" Feza Gazetecilik AŞ'nin, faaliyetlerini yürüttüğü Yenibosna'daki binayı da sattığı belirlendi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Feza Gazetecilik şirketine ait Bahçelievler Fevzi Çakmak Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi 244 pafta, 1543 ada, 8 parsel sayılı arsa üzerindeki 16 bin metrekarelik binanın Cihan Medya Dağıtım AŞ'ye satışı, 12 Ocak'ta gerçekleşti.

Tapu senedinde tamamı Hazine arazisi görünen ancak 18 Haziran 2004 tarihinde 9 milyon 685 bin lira bedelle Feza Gazetecilik tarafından alındıktan sonra üzerine devasa bir bina yapılan arsa ve üzerindeki yapı, şu anda 289878502 dosya numarasıyla Cihan Medya Dağıtım AŞ'nin mülkü olarak görünüyor. Söz konusu firmanın, bina için ödediği paranın miktarı ise 52 milyon 841 bin lira olarak kayıtlarda yer alıyor.

Kayyum ataması duyumunu önceden aldığı değerlendirilen firmanın, satışı gerçekleştirmeden önce de Bahçelievler Belediyesi nezdinde tüm başvuruları yaptığı, belgelerde net bir şekilde anlaşılıyor.

Bahçelievler Belediyesine 9 Ocak'ta bir yazı ile müracaat eden firmanın vergi ödemeleri için ilişiğinin kesilmesini talep ettiği, bunun üzerine verilen belgede, "Söz konusu taşınmazın, Cihan Medya Dağıtım AŞ'ye satışı yapılacağı beyan edilmiştir. 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu'nun 29. maddesine istinaden belirlenen 2015 yılı vergi değeri, mükellefin beyanındaki bilgilere göre 52 milyon 841 TL olup Emlak ve Çevre Temizlik Vergileri dairemize ödendiğinden, vergi ilişiği kesilmiştir" ifadeleri yer alıyor.

Tapu İdaresine ve Bahçelievler Belediyesine sunulan belgelerde, Feza Gazetecilik firmasının binayı "satış" işleminden dolayı terk ettiği bildiriliyor.

Zaman gazetesinin abone işlerini yaptığını belirterek, kayyum heyetine abonelerin listesini vermeyen ve yeni yönetimin hazırladığı gazeteyi dağıtmayı reddeden Cihan Medya Dağıtım AŞ'nin binanın boşaltılmasını isteyebileceği ileri sürülüyor.

 

AA

Vatanını satan
 // Muammer Bekaroğlu
Bunlar ülkeyi satılığa çıkardılar ve rusya ile abd ye hediye etmeye kalktılar binayı satmazlarmı,bunların satmayacağı birşeyyok papaya da islamı akıllarınca satmışlardı ama geri tepti...
09 Mart 2016 Çarşamba 15:16
...
 // Yahya RAMİ
Bu FETÖ operasyonlarında hep ya elemanlar kaçtıktan sonra yakalama kararı çıkıyor ya da burada olduğu gibi el konulabilecek taşınır ve taşınmazlar bi şekilde el değiştirdikten sonra operasyon yapılıyor! O zaman; ya bunların devlet içinde hâlâ işler vaziyette haberalma mekanizmaları var ya da bu operasyonları yapanlar veya yaptıranlar bu durumlara bilerek göz yumuyorlar ve operasyonları bilinçli olarak savsaklıyorlar!...
09 Mart 2016 Çarşamba 11:17
 // Hüseyin
Demekki bu adamların hala devletin mahrem yerlerinde elleri ayakları gözleri kulakları var. Devlet büyüklerimizin dikkatine...
09 Mart 2016 09:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler