YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı ABD’den bile dinlemiş!
Fetullah Gülen’in liderliğini yaptığı paralel devlet yapılanmasının, ABD'den bile dinleme yaptığı ortaya çıktı.
Paralel Yapı ABD’den bile dinlemiş!
10 Kasım 2015 / 12:06 Güncelleme: 10 Kasım 2015 / 12:12

Fetullah Gülen’in liderliğini yaptığı paralel devlet yapılanmasının, Amerika Birleşik Devletleri’nden bile dinleme yaptığı ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; paralel devlet yapılanmasının Amerika Birleşik Devletleri’nden dinleme işleminin gerçekleştirildiğini tespit etti.  

Başsavcılık tarafından hazırlanan “Selam Tevhid’de kumpas” iddianamesinde; dinleme işlemlerinin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Büro Amirliği dışında hiçbir yerde yapılmaması yönünde yasal zorunluluk bulunmasına rağmen Amerika Birleşik Devletleri’nden dinleme yapıldığına dikkat çekildi.

172.11.11.5 IP ADRESİ ÜZERİNDEN ABD’DE DİNLEME YAPILMIŞ

Bilgi Teknolojileri Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB); 20 kişilik TEM personeli dışında dinleme yapıldığını tespit etti ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü; 172.11.11.5 IP adresi üzerinden dinleme yapıldığını, söz konusu IP adresinin Gastonia/Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı bir IP adresi olduğunu tespit etti.

İddianamede; paralel yapının söz konusu IP adresi üzerinden Türkiye’de dinlenen kişilerin konuşmalarına ulaştığını kaydedildi. 

20 KİŞİDEN OLUŞAN TEM ŞUBE PERSONELİ DİNLEME İŞLEMİNİ YÜRÜTTÜ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından hazırlanan, aralarında firari şüpheliler Fetullah Gülen ve Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün’ün ile muvazzaf subaylarında da bulunduğu 122 şüphelinin yer aldığı “Selam Tevhid’de kumpas” iddianamesinde, paralel yapının yasadışı dinleme işlemlerine yönelik çarpıcı bilgiler yer alıyor.

İddianamede; şüpheliler tarafından yürütülen 2011/762 soruşturma numaralı sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü soruşturması kapsamında, 20 kişiden oluşan TEM Şube personelinin dinleme işlemini yürüttüğünün tespit edildiği hatırlatıldı. 

BAŞSAVCILIK:  HANGİ IP ÜZERİNDEN DİNLEME GERÇEKLEŞTİRDİ?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; 28 Ocak 2015 tarih ve 2014/41637soruşturma sayılı yazısı ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) aidiyet numaraları bildirilen 20 kişilik TEM Şube personelin dinleme işlemlerini hangi tarihlerde, hangi IP adresleri üzerinden yaptıklarının, bu IP adreslerinin nerelere kayıtlı olduğunun, söz konusu personelin bugüne kadar hangi soruşturmalar kapsamında, hangi numaraları hangi tarihlerde dinlediklerinin tespit edilerek başsavcılığa bildirilmesini talep etti.

TİB, IP ADRESLERİNİ BAŞSAVCILIĞA BİLDİRDİ!

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) 20 Şubat 2015 tarih ve 087102 sayılı cevabi yazısı ile talep edilen bilgileri CD ortamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü’nün 6 Nisan 2015 tarihli yazısında; 10.34.242.xx IP bloğunun İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 2. katında kullanılan bilgisayarlara, 10.34.244.xx IP bloğunun ise İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 4. katında kullanılan bilgisayarlara ait olduğuna dikkat çekildi. 

Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın 17 Nisan 2015 tarihli 10.220.140.109 IP adresinin, Ankara ilinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bloğunda Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından kullanılan -1. kattaki bir bilgisayara ait olduğu hatırlatıldı.

PARALEL ÇETENİN ABD’DE DİNLEME YAPTIĞI IP ADRESİ

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 27 Mayıs 2015 tarih ve 2015/7703-2 sayılı yazısı ile 172.11.11.5 IP adresinin de Gastonia/Amerika Birleşik Devletleri kaynaklı bir IP adresi olduğunu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. 

FİDAN: ABD’DEN DİNLEME İŞLEMİNİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ ANLAŞILMIŞTIR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından hazırlanan iddianamede; “İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde dinleme işlemlerinin yapıldığı Teknik Büro Amirliği Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 2. katında bulunduğu, dinleme işleminin kişilerin özel hayatına yaptığı etki ve mevzuat hükümleri göz önünde bulundurulduğunda, dinleme işlemlerinin Teknik Büro Amirliği dışında hiçbir yerde yapılmaması yönünde yasal zorunluluk bulunmasına rağmen bir tanesi Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere birçok farklı yerden dinleme işleminin gerçekleştirildiği anlaşılmıştır” denildi.

 

YENİ AKİT

 // uzak
Irakta da yabancı sahiplerine sağladıkları haberlerle askerin başına çuval taktıran PARALELCİ ŞEREFSİZ SOYLARI yine bunlar ve devlet kurumlardaki uzantıları olmasın....
10 Kasım 2015 16:42
 // Rasim DUMAN
Bu dinlemelerin sadece paralel ihanet sebekesinin bilgisi dahilinde kaldigi, ABD'nin bu konularda "bihaber" oldugu ve "bigane" kaldigi dusunulebilir mi?! Hainlerin kimlerle "is tuttuklarina" bakar misiniz!...
10 Kasım 2015 16:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler