YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yalanlara belgeli çürütme
Paralel medyanın öne sürdüğü gözaltına alınan polislere kötü davranıldığı iddiasının doğru olmadığı belgeleriyle ortaya kondu. Şüphelilere her türlü kolaylığın gösterildiği belirtildi.
Paralel yalanlara belgeli çürütme
13 Ağustos 2014 / 13:00 Güncelleme: 13 Ağustos 2014 / 15:33

İstanbul'da 22 Temmuz’da emniyet içindeki paralel yapıya karşı düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 84 kişiye kötü muamele yapıldığı yönünde paralel medyada yürütülen kara propaganda fotoğraflarla çürütüldü.

Polislerin nezarethanedeki fotoğraflarında paralel medyada ortaya atılan “Sahurda yemek verilmedi”, “Oruçluyken karşılarında sigara içildi” gibi birçok iddianın gerçek olmadığı görüldü.

İddiaların aksine şüphelilerin evinde arama yapılmadığı, evlerinde kelepçe takılmadığı, devletin verdiği yemeğin yanı sıra ekstra yiyecek ve sigara alınarak şüphelilere verildiği, oruç tutanlara sahur ve iftar, oruçlu olmayanlara her öğün yemekleri verildiği, yemeklerin yanı sıra çay ve tatlı ikramı da yapıldığı öğrenildi.

Avukatların müvekkilleriyle istedikleri her dakika müvekkilleriyle görüşebildikleri bildirilirken sıcak havaya nezarethanelerde kalorifer yakıldığı gibi paralel yalanların aksine “Nezarethane koridorlarında vantilatörlerin çalıştırıldığı, şüphelilerin nezarethane dışındaki koridorlarına çıkmasına izin verildiği” belirtildi.

Dört polis daha teslim oldu

Şüphelilerien şikayetçi olduğu nezarethanelerin gözaltına alınan Ömer Köse ile Yurt Atayün’ün görevde oldukları dönemde yaptırıldığı  öğrenildi. Öte yandan hakkında yakalama kararı çıkarılan polislerden Gaffur Ataç, Kürşat Durmuş, Selman Yuyucu ve Oğuzhan Ceylan adliyeye gelerek teslim oldu. Önceki gün teslim olan Mücahit Gökoğlu ve Faruk Kıvrak nöbetçi hakimlikteki sorgularından sonra serbest bırakıldı.

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler