YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel temizlik devam ediyor
Paralel temizlik devam ediyor
23 Mart 2014 17:15
17 Aralık sonrası BDDK'daki personel değişiklikleri sürüyor. Son olarak Başkan Yardımcısı Murat Türker görevinden alındı

Kamu kurumlarındaki paralel temizlik devam ediyor. Takvim'in haberine göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda (BDDK) yeniden görevden almalar yaşandı. Son olarak BDDK Başkanı Yardımcısı Murat Türker ve Daire Başkanı Ebru Sonbul İskender görevinden alındı. 17 Ocak'ta Başkan Yardımcısı Ozan Cangürel'in yanı sıra Denetim Daire Başkanları Faik Akay ile Utku Tosun'un görevlerine son verilmişti.

Murat Türker'in yerine Aziz Turhan vekaleten atandı. Türker, BDDK'da Denetim Daire Başkanlığı, Ekonomik Değerlendirmeler Daire Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlıklarından sorumluydu. Hazine Müsteşarlığı'nda da görev yapan Türker, inovasyon projelerine ilgisi ile tanınıyordu. Türker'in bir süre daha kurum bünyesinde murakıp olarak görevini sürdüreceğiifade edildi. Türker'in, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Vali Mutlu Türker'in kardeşi olduğu öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler