YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel tehdit MGK'‘ya geliyor
MGK, yarın Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak. 2014 yılının ilk toplantısında, "paralel yapı"ya yönelik çalışmaların değerlendirilmesi bekleniyor.
Paralel tehdit MGK'‘ya geliyor
25 Şubat 2014 / 10:20 Güncelleme: 25 Şubat 2014 / 15:47

Son olarak 7 bin kişiyi dinlediği ortaya çıkan "Paralel Yapı"nın faaliyetleri, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) gündemine taşınıyor.

MGK, yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında, Çankaya Köşkü'nde toplanacak.

Toplantıda, paralel yapıyla birlikte, terörle mücadele ve seçim hazırlıklarından oluşan iç gündem maddelerinin yanı sıra Suriye, Irak ve Ukrayna'daki gelişmelerin de ele alınması planlanıyor.

Yeni yılın ilk toplantısını yapacak olan MGK'da görüşülmesi beklenen gündem maddeleri şöyle: 

Seçim güvenliği

Seçim güvenliğine yönelik hazırlıkların ve alınacak önlemlerin değerlendirilmesi bekleniyor. İçişleri Bakanlığı'nın konuyla ilgili çalışmalarını Kurul'a aktaracağı öğrenildi. 

Paralel Yapı

Emniyet, MİT ve yargı tarafından yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi planlanıyor. Son olarak paralel yapının 7 bin kişinin telefonunu dinlediği haberleri kamuoyuna yansımıştı. Toplantı sonrası kamuoyuna açıklanan bildiriye bu hususların ne ölçüde yansıyacağı ise merakla bekleniyor. 

Çözüm Süreci

Çözüm sürecinin kamuoyuna yansıması ve İmralı'yla MİT kanalıyla yapılan görüşmelerde bir yılın geride kalmasının ardından gelinen nokta ve önümüzdeki sürece yönelik projeksiyon, Kurul üyelerinin gündeminde olacak. Bu toplantı aynı zamanda MGK'nın, Nevruz öncesi son toplantısı olması özelliğini taşıyor. 

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler