YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel şüpheliden şok itiraf: Sınav sorularını savcıdan aldık
3 şüpheliden şok itiraf: Soru ve cevapları o dönem savcı olan örgütün İstanbul'daki liselerden sorumlu imamından aldık.
Paralel şüpheliden şok itiraf: Sınav sorularını savcıdan aldık
20 Ocak 2016 / 08:30 Güncelleme: 20 Ocak 2016 / 12:18

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Polis Akademisi sınav sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine sızdırılması üzerine başlattığı soruşturma bir skandalı daha ortaya çıkardı. 

4 YIL ÜST ÜSTE SORU HIRSIZLIĞI 

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Savcılığı, sınavdaki usulsüzlükleri mercek altına aldı. Soruşturma kapsamında, 3 kişilik bilirkişi heyeti oluşturuldu.

Bilirkişiler, 2009, 2010, 2011 ve 2012'deki tüm sınavların soru ve cevaplarını inceleyerek bir rapor hazırlarken, 3 şüphelinin de ifadesine başvuruldu. Şüpheliler ifadelerinde çarpıcı itiraflarda bulundu.

Soruların kendilerine önceden servis edildiğini, soru ve cevapların ezberletildiğini belirten şüpheliler, ezberletme işini ise A.C isimli imamın" yaptığını söyledi. 

HSYK İNCELEMEYE ALDI 

İtirafçıların işaret ettiği ismin 2014 yılında savcı olan A.C. olduğu belirlendi. Sınavdaki usulsüzlüklerin yapıldığı yıllarda öğrenci olan FETÖ'nün "İstanbul liselerden sorumlu imamı" olduğu öne sürülen A.C.'nin dosyası ayrılarak, HSYK'ya yollandı.

HSYK incelemek üzere dosyayı işleme aldı. 3. daire önümüzdeki günlerde savcı A.C. hakkındaki iddiaları incelemek üzere düğmeye basacak. 

 

SABAH

 // ali valdes
Ilk bahar gelmeden devletimizin bu orgutun organik baglarini parcalamasi birinci derece onemli planlari ilk baharda sehirlerde kitlesel eylemler yaparak ulkeyi kilitleyip baskanlik sistemine gecmemek kilictar oglu secilir secilmez cumhurbaskanimiza saldirarak isaretini verdi chp dhkpc diyer kanat fötö hdp pkk son sanslarini deneme durumuna geldiler ak yada kara...
21 Ocak 2016 21:17
çok dikkat
 // gökhan
fetö örgütü mebdeki sempatizan öğretmenler aracılığyla örgüte sempatizan sağlıyor. mebe acil el atmalı. adamların sendikası bile var.tesbit çok kolay...
20 Ocak 2016 Çarşamba 13:54
ihanet
 // ali
ülkesine ihanet içinde olanları Allah yok etsin....
20 Ocak 2016 Çarşamba 08:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler