YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel polislere abilerden maaş
17-25 Aralık darbe girişimiyle deşifre olan paralel yapının, açığa alınan ve meslekten ihraç edilen polislere maaş bağladığı ortaya çıktı.
Paralel polislere abilerden maaş
14 Ocak 2015 / 09:53 Güncelleme: 14 Ocak 2015 / 09:56

Yıllarca emniyetteki taltifleri kendi havuzuna aktaran paralel yapının açığa alınan bazı üst düzey polislere 3 bin, meslekten ihraç edilen polislere ise 5 bin lira maaş verdiği belirlendi. Abilerden her ay maaşlarını alan polislere verilen yeni görev ise propaganda.   

Paralel yapıya bağlı polisler 17 ve 25 Aralık’ta seçilmiş hükümete yönelik darbe girişiminin fitilini İstanbul’dan yaktılar. Eğer başarılı olsaydı 81 ildeki uzantıları da harekete geçerek darbeye destek operasyonlarına imza atacaklardı.              

Türkiye’nin saygın isimlerini organize suç örgüt üyesi gibi gösterip dinleyen, kumpas kurup adam tutuklatan polislere yönelik yapılan araştırmalar sonucunda yüzlerce polis açığa alınıp, meslekten ihraç edildi. Halen de incelemeler sürüyor.

Açığa alınan 3 bin meslekten atılana 5 bin

Paralel yapı geçmişte illegal olarak işler yaptığı polisleri maaşa bağlamış. İddialara göre açığa alınan polislere 3 bin, meslekten atılan polislere ise 5 bin TL maaş bağlamış. Bu paralar yapı ortaya çıkmasında diye elden dağıtılıyormuş. Paralel yapının üst kademesi bu yöntemle “Biz size sahip çıkıyoruz. Hep arkanızdayız” mesajı veriyor.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler