YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel polis işte şimdi yandı!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, emniyetteki paralel yapıyla mücadelenin devam ettiğini ve meslekten atılmaların yakında olacağının sinyalini verdi.
Paralel polis işte şimdi yandı!
03 Mayıs 2014 / 23:32 Güncelleme: 03 Mayıs 2014 / 23:32

İçişleri Bakanı Efkan Ala, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Ala, dün 1 Mayıs'ta polisin göstericilere sıktığı gaz için yapılan eleştirilere "Daha az zarar veren bir yolu henüz yok" cevabını verdi ve paralel yapı ve emniyetteki tasfiyelerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

200'e yakın soruşturma var

Emniyette görev ve yetkinin kötüye kullanılmış olması sadece kanun ve kurallara değil geleneğimize, ahlaki yapımıza aykırı uygulanmış olmasından büyük üzüntü duyuyorum. Türkiye'de şu anda konu olarak 200'e yakın soruşturma var. Bunlar 45 ilde... Daha başka illerde de olacak, oralarda da dinlemeler var. Bizim görevden uzaklaştırdığımız ve müfettişlerin teftişine devam ettiği kişilerle ilgili de sonuçlar alınıyor. Ala, emniyet mensubu olanlardan bazılarının meslekten atılacağını da sözlerine ekledi.

diğer kurumlara ne olacak
 // Daima hizmet,Daima millet
Bu parelel adiler temizlenmeli emniyetle kalmamalı TRT ne olacak başta genel müdür ve ekibi acilen temizlenmeli çok acil.....
04 Mayıs 2014 Pazar 13:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler