YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel örgüt tabela partilerini kullanıp attı
Paralel yapı, 7 Haziran Genel Seçimler öncesi, CHP'ye oy toplamak için harekete geçti. Tabela partisi kurdurduklarını ise yarı yolda bıraktı.
Paralel örgüt tabela partilerini kullanıp attı
18 Mart 2015 / 21:10 Güncelleme: 18 Mart 2015 / 21:35

30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinden önce Saadet Partisi Lideri Mustafa Kamalak, BBP lideri Mustafa Destici, DGP lideri İdris Bal, MİLAD lideri İdris Naim Şahin ve Merkez Parti lideri Abdurrahman Karslı’nın tam desteğini alan Paralel suç örgütü hepsini yarı yolda bıraktı. “Desteğimiz size” diyerek birçok tabela partisi kurduran Paralel örgüt, para musluklarını da keserek hepsini yüzüstü bıraktı. Paralel örgütün destekleyeceği partiler arasında bu isimlerin olmadığı öğrenildi. Paralele destek veren siyasetçiler şimdi TV ve gazetelerde bir yer verilmiyor.

30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinden önce Saadet Lideri Mustafa Kamalak, BBP lideri Mustafa Destici, DGP lideri İdris Bal, MİLAD lideri İdris Naim Şahin ve Merkez Parti lideri Abdurrahman Karslı'nın tam desteğini alan Paralel suç örgütü hepsini yarı yolda bıraktı. "Desteğimiz size" diyerek birçok tabela partisi kurduran Paralel örgüt, para musluklarını da keserek hepsini yüzüstü bıraktı.

Anayasa Mahkemesi seçim barajını kaldırmayarak planları altüst etti

Anayasa Mahkemesi'nin seçim barajını kaldıracağını düşünerek birçok tabela partisi kurduran Hakan Şükür'ün İlhan İşbilen ve Ertuğrul Günay gibi Paralel örgüte yakınlığı ile bilinen milletvekillerini bu tabela partilerinden aday göstermesi bekleniyordu. Ancak Anayasa Mahkemesi seçim barajını düşürmeyerek Paralel suç örgütünün bu planını bozdu. Anayasa Mahkemesi'nin bu kararından sonra İdris Naim Şahin, İdris Bal ve Abdurrahman Karslı gibi tabela partisi liderleri bir daha Paralel örgütün ekranlarına çıkarılmadı. Örgütün gazeteleri bu isimlerin haberlerine yer vermedi.

İdrisler partilerini kapatarak bağımısz girecek

Paralel örgütün tabela partilerine yönelik ambargosundan sonra İdris Bal ve İdris Naim Şahin'in parti toplantılarında "Bizim Gülen cemaati ile bir ilgimiz yok, bu ittifak partimize zarar veriyor" şeklindeki sözleri sosyal medyada ve haber sitelerinde tartışma konusu oldu. Finansörlerin desteği çekmesi ve birçok ilde parti teşkilatının çökmesinin ardından İdris Bal'ın Kütahya'dan ve İdris Naim Şahin'in Ordu'dan bağımsız olarak seçimlere katılacağı öğrenildi.

Paralel Örgüt'ün destek verdiği partiler belli oldu

30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan ve gittikçe tabanını yitiren Paralel örgüt ise tabela partilerinden desteğini tamamen çekti. Bölge imamları aracılığıyla Batı'da CHP ve MHP'ye destek vereceğini açıklayan Paralel örgüt Güneydoğu'da HDP'ye çalışacak. Seçim propagandasında barış sürecini sabote ederek AK Parti'nin oy kaybetmesini planlayan Paralel suç örgütü, sosyal medyadaki tetikçileri aracılığıyla güçlü adayların özel hayatına saldırmayı hedefliyor.

Abiler ablalar kapı kapı dolaşarak CHP'ye oy toplayacak

Paralel örgütün abileri ve ablaları tabanın tüm tepkilerine rağmen kapı kapı dolaşarak ev sohbetleriyle CHP'ye oy toplayacağı öğrenildi. Seçim propagandası için özel eğitimden geçen Cemaat abileri ve ablaları, cemaatin samimi gönüllülerinden ve ailelerinden gelecek tepkilere göre beyinleri yıkanıyor. 7 Haziran seçimlerini bir ölüm kalım mücadelesi olarak gören Paralel örgüt, tabandaki büyük kopuşlar olsa da CHP ve HDP'yi kayıtsız şartsız desteklemekte kararlı olduğu öğrenildi.

 

SABAH

TIPKI...
 // Halîme Gözüpek
Tıpkı, keferenin kullandıktan sonra attığı tuvaletKâğıdı misâli!!!...
19 Mart 2015 Perşembe 02:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler