YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Paralel Operasyon'da son durum!
İfadesi alınan şüphelilerden Salih Asan, Engin Koç, Hikmet Tombulca ve Samim Noyan serbest bırakıldı.
'Paralel Operasyon'da son durum!
16 Aralık 2014 / 08:23 Güncelleme: 16 Aralık 2014 / 09:29

İstanbul merkezli ''paralel yapı'' operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 4 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan şüphelilerden yapımcı Salih Asan, yönetmen Engin Koç, senaristler Hikmet Tombulca ve Samim Noyan'ın ifade işlemleri tamamlandı.

Söz konusu şüpheliler, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltındaki 18 kişinin ifade alma işlemi ise sürüyor.

Emniyetten ayrıldılar

İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Asan, Koç, Tombulca ve Noyan İl Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı

İstanbul merkezli ''paralel yapı'' operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından serbest bırakılan yapımcı Salih Asan, yönetmen Engin Koç, senaristler Hikmet Tombulca ve Samim Noyan, İl Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı.

Asan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılmak istenen bir algı operasyonun parçası haline getirildiklerini savundu.

Çok rahat olduğunu ve utanacak bir şey yapmadığını dile getiren Asan, "Hayatımızda polisle falan işim olmamıştı. Bunu da yaşadık. Sorguda sorulan sorunun ne olduğunu bile anlayamadım. 'Örgütün adını duydun mu' diyor. 'Şimdi burada duyuyorum' dedim. 'Rahle diye bir şey duydun mu' dedi. 'Konya'da çalışırken babam rahat Kur'an okusun diye bir rahle almıştım' dedim. Bir örgüt üzerinde yeni bir örgüt icat etmek istiyorlar" iddiasında bulundu.

Bu arada, İl Emniyet Müdürlüğü'nün önünde bekleyen grubu ziyaret eden Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkanı İdris Bal ile CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da serbest bırakılanlara geçmiş olsun dileğinde bulunarak, açıklama yaptı.

İstanbul merkezli 13 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında 29 kişi yakalanmış, Samanyolu televizyonunda yayınlanan ''Tek Türkiye'' dizisi ekibinden Elif Yılmaz, Ebru Şenvardar ve Naci Çelik Berksoy ifadeleri alındıktan sonra dün, Hüseyin Gülerce, Makbule Çam Elamdağ, Ahmet Şahin ve Ali Kara ise bugün serbest bırakılmıştı.

 

AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler