YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Paralel' operasyon ile ilgili flaş açıklama!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyette paralel yapı operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada 104 kişinin gözaltında, 11 kişinin ise arandığı bildirildi.
'Paralel' operasyon ile ilgili flaş açıklama!
23 Temmuz 2014 / 17:15 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 17:16

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen "casusuluk" ve "yasa dışı dinleme" soruşturmaları kapsamında gözaltına alınanların sayısının 104 olduğunu bildirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada, Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmaya ilişkin son bilgilerin paylaşıldığı belirtildi.

Sözde Selam-Tevhid adlı örgüt kurulduğu yönündeki soruşturma vasıtasıyla casusluk yapıldığının tespitiyle ilgili 76 emniyet görevlisi hakkında yakalama, gözaltı talimatı verildiği hatırlatılan açıklamada, şu an itibariyle 75 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, yine çok sayıda kişinin sahte kimlik ve belgelerle değişik zaman dilimlerinde özel amaçlı dinlenilmesiyle ilgili İstanbul Emniyet İstihbarat Şubesi'nde görevli 39 şüpheli hakkında 21 Temmuz tarihli yakalama, arama, gözlatı talimatı verildiği vurgulandı.

Şu an itibarıyla 29 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

 

AA

00:20
 // Ahmet
Keser döndü,sap döndü.gün geldi,hesap döndü. Tam bağımsız türkiye de israil hizmetkarları kaybedecek gibi gözüküyor.....
24 Temmuz 2014 00:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler