YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel okulda kara propaganda
İzmir Yamanlar Eğitim Kurumu'nda Gülen Hareketi üyesi bir öğretmenin öğrencilere "Başbakan kafirle işbirliği yapıyor. Haşim Kılıç cumhurbaşkanlığını istiyor, AK Parti tabanı için yasaları onaylıyor" diye propaganda yaptığı iddia edildi.
Paralel okulda kara propaganda
27 Nisan 2014 / 10:51 Güncelleme: 27 Nisan 2014 / 10:58

Sabah'ta yer alan haberin iddiasına göre, Gülen örgütünün, 30 Mart öncesi seçim koordinasyon merkezlerine çevirdiği okullardan, İzmir'deki Yamanlar Eğitim Kurumları'nda 'paralel fetva' verildiği ortaya çıktı. "AK Parti'ye oy veren günaha girer" denilen fetvalardan biri de önceki gün yaptığı konuşmayla tepki çeken Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgiliydi. Haberde Milli Eğitim Bakanlığı'nın Gülen örgütüne ait okul, yurt ve dershanelerde Başbakan Erdoğan'a hakaret edildiği ve siyasi propaganda yapıldığı şikâyetleri üzerine başlattığı soruşturmalarda her gün yeni bir skandal ortaya çıktığı iddiası yer aldı.

SABAH, örgüte yakın olan İzmir'deki Yaman Eğitim Kurumları'nda Başbakan Tayyip Erdoğan ve ailesine hakaretler yağdırarak sohbet veren din öğretmeni G.'nin ses kayıtlarına ulaştı. Cemaatin İzmir bölge imamı olduğu da öğrenilen öğretmenin öğrencilere, Kuran-ı Kerim'i referans göstererek yaptığı nefret dolu siyasi propaganda konuşması özetle şöyle:

 "Eğer bu seçimde AK Parti birinci parti çıkarsa Başbakan bu işe ciddi ciddi girişecek. Anladınız mı? O yüzden bu seçimde AK Parti birinci parti çıkmamalı. Anladınız mı?

"Kılıç, 'sıyrılırım' diyor"

 AK Parti'ye oy veren herkes Başbakan'ın bu zulmüne ortak olur günaha girer haram işlemiş olur. Ailelerinize oy kullanacak olan çevrenize bunu bildirin.

 Yaptıkları sadece Hizmet'e zarar veriyor. Vatana zarar veriyor millete zarar veriyor sana zarar veriyor. O yüzden AK Parti'ye oy vermeyin bu seçim çok kritik bir seçim.

 Türkiye böyle bir kritik seçim yaşamadı söyleyeyim. Başbakan kafirle işbirliği yapıyor, bu tam münafık tarifidir. Münafıklar sıkışınca kafirlere sığınır Kuran-ı Kerim'de bunlarla alakalı ayetler var.

 Haşim Kılıç da Cumhurbaşkanı olmak istiyor. Abdullah Gül'ün kulakları sağır, Başbakan'ı zaten bu gidişle halkımız seçmez, Haşim Bey 'Aradan ben sıyrılırım' diye düşünüyor. Ondan dolayı da AK Parti tabanını kaybetmemek için çıkan yasaları onaylıyorlar.

nankörler
 // Daima hizmet Daim millet
AKP iktidara gelene kadar bırakın propaga dayı Yamanlar eğitim kurumu bahçesinden başınızı cikaramuyodunuz sevgili cemaat Başbakan'ın sayesi de bugünlere geldiniz şimdi nankörlük yapıyorsunuz allah sizi bildiği gibi yapsın başta Fetullah olmak uzere hepinize lanet yağacak....
27 Nisan 2014 11:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler