YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Medya'ya Gülen darbesi
Paralel Yapı'nın medya organları günlerdir Erdoğan'ın dünya kamuoyunda yankılanan açıklamasını yalanlamaya çalışıyor. Ancak Gülen'in yıllar önce Erdoğan'ın açıklamasını destekleyen bir yazısı var!
Paralel Medya'ya Gülen darbesi
22 Kasım 2014 / 02:00 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 10:42

Paralel medya yazarları ve sosyal medyadaki uzantıları bir haftadır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Amerika kıtasını Kolomb’tan önce Müslümanlar keşfetti” şeklindeki açıklamasının gerçek dışı olduğunu ispatlamaya çalışırken bu bilginin 7 yıl önce Fethullah Gülen tarafından 8 yıl önce Zaman yazarı Mustafa Armağan tarafından gündeme getirildiği ortaya çıktı.

Paralel medya yazarları ve sosyal medyadaki uzantıları bir haftadır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Amerika kıtasını Kolomb'tan önce Müslümanlar keşfetti" şeklindeki açıklamasının gerçek dışı olduğunu ispatlamaya çalışırken bu bilginin 7 yıl önce Fethullah Gülen tarafından 8 yıl önce Zaman yazarı Mustafa Armağan tarafından gündeme getirildiği ortaya çıktı.

Gülen: “Amerika’yı Müslümanların keşfettiği bir gerçektir”

www.fethullahgulen.com internet sitesinde "İnsanların Amerika'ya geçmesi nasıl olmuştur" başlıklı makalede aynen şu cümlelere yer veriliyor:

"Son olarak şunu da söyleyebiliriz. Eğer dünya karalarını bugünkü durumuyla kabul edecek olursak bu yine zor olmayacaktır. Çünkü, Bering Boğazı bazen buzlarla kaplandığında, bugün dahi Rusya'dan Amerika'ya geçmek mümkündür. Hem, böyle bir mesafe en iptidaî sallarla bile geçilebilir. Nitekim, modern gemilerin olmadığı bir devrede, Kristof Kolomb'dan evvel Müslüman seyyahların, hem atlarını da beraberlerinde yükledikleri gemilerle Amerika'ya geçip orayı keşfettikleri, bugünün araştırmacılarının büyük bir çoğunlukla kabul ettikleri açık bir gerçektir. Demek oluyor ki Amerika'ya gidip bugünkü nesle menşe olan insanların oraya geçmesi için harikulâde bir hâdiseye gerek yoktur. Olan olduğuyla gayet makuldür..."

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler