YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Paralel' medyaya giriş yok!
'Paralel' medyaya giriş yok!
07 Kasım 2014 06:00
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, 7 ve 8 Kasım tarihlerinde Bursa’ya yapacağı ziyareti takip etmek isteyen Zaman Gazetesi ve Cihan Haber Ajansı muhabirleri akredite edilmedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün öğle saatlerinde geleceği Bursa’da ulu Camii’nde Cuma namazı kıldıktan sonra Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki toplu açılış törenine katıldıktan sonra çeşitli toplantılara katılacak.

Başbakan Davutoğlu’nun Cuma ve Cumartesi günü gerçekleştireceği Bursa ziyaretini takip etmek isteyen 150 medya mensubu Basın Yayın ve Enformasyon Bursa Müdürlüğü’ne TC kimlik numaraları, e-mail adresleri ve kurum isimleriyle birlikte geçtiğimiz Pazartesi günü müracaat etti. 

Dün akşam saatlerinde Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü yetkilileri, akredite edilen basın kurumlarına telefonla ulaşarak, "Akredite kartlarınızı müdürlük binasından bir kimlik karşılığında alabilirsiniz." dedi.

Müdürlük yetkililerine ulaşan Zaman ve Cihan Haber Ajansı’nda görev yapan 5 kişi ise "Sizin isimleriniz Başbakanlık’tan gelmedi, bizim yapabilecek bir şeyimiz yok" cevabıyla karşılaştı.

Müdürlüğe müracaat eden 150 civarındaki gazeteciden sadece Zaman ve Cihan adına akredite müracaatında bulunan 5 kişinin akredite edilmediği iddia edildi. 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler