YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel medyaya Avrupa desteği
Paralel Medya’nın önde gelen isimlerinden Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Cumhuriyet Gazetesi’nden Can Dündar ve gazeteci Yasemin Çongar, Avrupa Parlamentosu’ndaki organizasyonda “özgür” basından söz edecek.
Paralel medyaya Avrupa desteği
19 Nisan 2015 / 09:38 Güncelleme: 19 Nisan 2015 / 09:48

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in yönettiği Zaman, 17 Aralık’ın savcısı ile röportaj yapan Cumhuriyet ve balyoz haberleri sahte çıkan Taraf’a bağlı gazetecilerden oluşan isimlerin hangi özgürlüğü, nasıl  anlatacağı merak konusu oldu.

Tek ağızdan konuşacaklar

Türkiye’de kendilerine yönelik baskı olduğu izlenimini vermek için hiçbir fırsatı kaçırmayan Paralel Yapı, bu kez uzun zamandır tüm birimleriyle çöreklendikleri Avrupa Parlamentosu’nun Brüksel’deki merkezinde sahne alacaklar. Zaman tarafından duyurulan habere göre, Zaman’ın Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Celal Kara röportajı sonrası Paralel Yapı’ya dümen kıran Cumhuriyet’in Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Balyoz’u yazan Taraf’ın eski yöneticisi Yasemin Çongar, basın özgürlüğünü anlatacak.

Tahşiye’ye yönelik yönlendirme haberleri sebebiyle sorgulanan Ekrem Dumanlı ve Charlie Hebdo karikatürünü tepkilere rağmen yayınlayan Can Dündar’ın hangi basın özgürlüğünü anlatacağı merak konusu olurken, AP üyeleriyle yemek yenileceği de haberde vurgulanan unsurlardan oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler