YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel medyanın başörtüsü rahatsızlığı
Paralel Yapı'nın yayın organlarından Bugün TV, başörtülü HSYK üyesi Aysel Demirel hakkında verdiği bilgilerle izleyenleri hayrete düşürdü.
Paralel medyanın başörtüsü rahatsızlığı
28 Ekim 2014 / 01:38 Güncelleme: 28 Ekim 2014 / 06:34

Paralel medya bu kez de başörtüsü düşmanlığına başladı. Seçimlerde hezimete uğrayan Paralel Yapı, medya yolu ile başörtülü bir HSYK üyesine saldırdı.

Başlatılan adli ve idari soruşturmalar sonrasında büyük darbeler yiyen paralel örgüt tuhaf davranışlarını daha ileri boyutlara taşıdı. Gülen medyasının hedefinde bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendi kontenjanından seçtiği 4 üye vardı.

Bir yandan tehdit bir yandan itibarsızlaştırma

HSYK seçimlerinden büyük bir hezimete uğrayan paralel yapı bir yandan dolaylı yollarla yeni üyeleri tehdit ederken bir yandan da sahip olduğu medya organları aracılığıyla itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Başörtülü üyeye rencide edici sözler

Bunun en son örneğini de Bugün TV, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçtiği 4 HSYK üyesinin özel hayatına ilişkin bilgiler ekrana getirerek yaptı. Bununla da yetinmeyen paralel medya, başörtüsü takan bir üye ile ilgili kullandığı onur kırıcı ifadeler kullandı.

"İmam Hatip mezunu diye..."

Bugün TV, "İmam hatip mezunu ve başörtüsü takıyor" şeklinde bilgiler verdiği Aysel Demirel hakkında, "HSYK üyeliği esnasında da türban takabilir dikkat edilmeli ve bu durum yasalara aykırılık teşkil ediyor" şeklinde yorumda bulundu.

Bugün TV Doğan Medya'yı hatırlattı

Yeni HSYK üyeleri itibarsızlaştırmak için yoğun bir çaba sarf eden paralel medyanın Aysel Demirel haberinde sürekli "türban" kelimesinin kullanması da akıllara başörtüsü karşıtı Doğan Medya'yı getirdi.

 

STAR

 

yazık
 // ...
bunların sırf ak parti düşmanlığı adına yapmayacağı iş, söylemeyeceği yalan olmaz. millet ne olduklarını gördü....
28 Ekim 2014 Salı 09:41
01:50
 // vatandaş
gayet normal her ikiside aynı üst akıla hizmet ediyor yadirgamamak lazım...
28 Ekim 2014 01:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler