YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel medyadan skandal haberler
KPSS soruşturmasında, hamile ve çocuklu şüphelilere öncelik tanındıktan sonra gereken kolaylık gösterilmesine rağmen, davada sıkışan paralel örgütün yayın organları, çocuk ve annelerini de istismar eden kampanyaya imza attı.
Paralel medyadan skandal haberler
26 Nisan 2015 / 09:41 Güncelleme: 26 Nisan 2015 / 09:42

Star'da yer alan habere göre, KPSS soruşturması kapsamında yapılan operasyonlarda paralel yapının yaptığı mağdur edebiyatı gözlerden kaçmadı. Soruşturmayı yürüten Savcı Yücel Erkman ile KOM Dairesi ekiplerinin kadın ve çocuklara yönelik hassasiyetini hiçe sayan paralel medya algı operasyonu yaparak olayları başka yere çekmeye çalıştı. Operasyonlarda hamile ve çocuklu bayanlar diğer şüphelilerle aynı suç oranına sahip olmalarına rağmen mağdur edilmemek adına işlemleri tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında 23 Mart’ta yapılan ilk operasyonda savcı talimatıyla 3 hamile şüpheli öncelik verilerek yapılan işlemlerinin ardından serbest kaldı.

Yine aynı şekilde 2. operasyonda da şüphelilerden 1’i çocuk emzirdiği,1’i prematüre bebeği olduğu, 5’i de hamile olduğu için daha hassas davranıldı. Hamile olan kadınlardan 2’sinin ifadesi hastanede alındı. Diğer 3 kadın ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Prematüre bebeği olan annenin işlemleri de kısa sürede tamamlanarak serbest bırakıldı.

Şüpheli listesinde adı bulunan hamile Sevil A. ve eşi Harun A. rapor almak için hastaneye gitti. Devlet hastanesinden rapor alamayan çift Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi’ne gitti.

Babalar da serbest kaldı

Sevil A. hamileliğini gerekçe göstererek buradan rapor aldı. Daha sonra ise Harun A. eşini bir arkadaşına bırakarak, şehir dışına kaçtı. Önceki gün gelip teslim olan Harun A. eşinin doğum yapacağını belirtmesi üzerine serbest bırakıldı. Yine şüpheliler arasında yer alan Ramazan Ö de hastanede tedavi gören küçük çocuğu olduğu için ifade işleminin ardından serbest bırakıldı. Savcılığın bu kadar hassas davranmasında rağmen paralel yapıya ait medyada bir takım haberlere yer verilerek olaylar manipüle edilmeye çalışıldı.

“KPSS’de görülmemiş zulüm: Annesini gözaltına alıp bebeğini koridora attılar” iddiasıyla verilen haberin de asılsız olduğu ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre 1 yaşındaki çocuğun annesinin operasyon sabahı Şırnak’taki evinden alındığı ve iki çocuğunun da babasına teslim edildiği anlaşıldı. Anne Ankara Emniyetine getirildikten iki gün sonra ise baba ve avukat harekete geçti. Babanın yanında kalan çocuk avukata verilerek Ankara’da gözaltında tutulan annesine götürülmesi istendi. Avukatın, çocuğu Ankara’da oturan akrabalarına rağmen Emniyete götürdüğü,  polisin de burada yasaya aykırı diyerek çocuğu nezarethaneye sokmadığı belirlendi. Bunun üzerine çocuğu alan avukatın çocuğu önce koridora bıraktığı buradan diğer avukatlarla birlikte görüntüsünü ve fotoğrafını çekip emniyetin dışında bekleyen paralel medya kuruluşlarına servis ettiği saptandı. Çocuğun kapı önüne atılmış görüntüsü medyaya servis edilerek, “Devlet çocuğu kapı önüne attı” algısı oluşturulmaya çalıştığı ortaya çıktı. Paralel iddiları savcı da yalanladı.

 

STAR

Bak hele
 // Demir Çelik
Bunların yaptıklarına bakın.Diriliş Ertuğrul'da Kurdoğlu Sercan'a"şeytan seni görse kaçacak yer arar demişti"Bunlar da aynen.Şeytan kenarda bekliyor.Yuları almış eline bunları oynatıyor.Bu kadarına pes doğrusu.Yuh olsun.Yazıklar olsun.Hala bu milletin karşısına çıkıp konuşabiliyorsunuz.

...
26 Nisan 2015 Pazar 11:15
yalan haberden babayı atın içeri de,sabıka yesin
 // hursit dilaver
bu tip numara yapanları içeri tıksanıza.. ders olmalı. devletle dalga geçilmiyeceğini öğrenmeliler.tayyip beyin yalnızlığı daha iyi anlaşılıyor di mi..elbet onu yalnız bırakanlardan hesap sorulur.fesat ve zındıka komitesi ve ona sahibinin sesi görevi yapanları allah islah etsin.elbet hukuk var ve hesabı sorulur....
26 Nisan 2015 Pazar 10:12
09:53
 // Rasim DUMAN
Bazi insanlar mel'anette o kadar ileri giderlermis ki, seytan "sen beni gectin,bundan sonra serrin bana dokunur" deyip kacarmis. Plana,kumpasa,sirretlige,yuzsuzluge,hayasizliga bakar misiniz...?! Eh ne de olsa "kilavuzlari" hocaefendi !!! Yakisir......
26 Nisan 2015 09:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler