YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel medyada sona doğru! Yurt dışına mı kaçacaklar?
Paralel Yapı operasyonlarını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yayın organları için yaptığı engelleme isteği sonrasında, Paralel Yapı alternatif yayın yolları için harekete geçti.
Paralel medyada sona doğru! Yurt dışına mı kaçacaklar?
19 Mayıs 2015 / 12:42 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 12:54

Türksat uydusundan yayın yapan TV kanallarının engellenmesi girişimine tedbir olarak, Paralel Yapı bünyesinde tıpkı terör örgütü PKK’nın bir zamanlar MED TV ile yaptığı gibi, yurt dışından yayın yapacak bir televizyon kanalı kurdu. MC Haber adlı TV kanalının kuruluşu dün Paralel Yapı gazetelerinin birinci sayfasından duyuruldu.

Örgüt propagandası var

“Yasaksız haber için yeni bir soluk : MC Haber TV” başlığıyla duyurulan yeni televizyonun Almanya merkezli olduğu ve hotbird uydusu üzerinden yayın yapacağı öğrenildi.

Samanyolu TV, Samanyolu Haber, Burç TV, Bugün TV, Kanaltürk TV gibi pek çok televizyon ve radyo kanalına sahip Paralel Yapı’nın, devletin Türksat uydusundan yapılan yayınlarına yasak getirmesinin ardından, yurt dışından yayın yapacak tv kanallarının sayısını arttıracağı belirtiliyor.

RTÜK harekete geçti

Ankara  Başsavcılığı’nın, Türksat Genel Müdürlüğü’ne yazı göndererek Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait yayın kuruluşlarının devlet imkanlarından men edilmesi talebi üzerine Ulaştırma Bakanlığı’nın harekete geçtiği öğrenildi.

Bakanlık, RTÜK’e yazı yazarak Başsavcılığı’n talebini iletti ve gereğinin yapılmasını istedi. Edinilen bilgiye göre Ulaştırma Bakanlığı, Ankara Başsavcılığı’nın yazısını öncelikle MGK’ya sorma kararı aldı. Bakanlık, MGK’dan FETÖ hakkında detaylı bilgi talep etti. Bakanlık bir başka yazıyı da RTÜK’e yazdı.

Bakanlık yazısında, Ankara Başsavcılığı’nın paralel medya hakkındaki tespitlerine yer verilerek gereğinin yapılması istendi. Böylece paralel medya için süreç başlamış oldu.

 

STAR

 // mehmet
Parallel yapi isidden daha tehlileli...
19 Mayıs 2015 23:30
 // bulut
Ben televizyonumdan sildim bu kanalları ey millet,allah rızası için bir an önce sizde silin....
19 Mayıs 2015 20:02
 // ışık.
Hakim savcıları arkasına alanlar hırsızlıklarını ört bas edemeyeceklerini,ALLAH BÜYÜK SONLARI FİRAVUN GİBİ OLACAK İŇŞALLAH....
19 Mayıs 2015 13:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler