YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel karartmalar deşifre edildi
Paralel karartmalar deşifre edildi
11 Ocak 2015 08:35
Şanlıurfa Emniyeti’nin, 4 Ocak’ta paralel yapıya yönelik düzenlediği operasyonda, karanlık yapıya mensup polislerin, Kobani eylemleri sırasında kentteki MOBESE ve Plaka Tespit Sistemini kararttığı ortaya çıktı.

Stargazete'de yer alan habere göre, Sivil hükümete karşı yargı ve polis içindeki unsurlarını harekete geçiren paralel yapının, Kobani olayları ile yerel seçimde terör örgütleri ve uzantılarıyla beraber hareket ettiği ortaya çıktı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nün 4 Ocak’ta paralel yapıya yönelik düzenlediği operasyonda, karanlık yapının kirli işbirliği ortaya çıktı. İddiaya göre paralel yapıya bağlı 2’si emniyet müdürü olmak üzere 6 polis memuru, MOBESE kameralarındaki araç plaka tespit sistemini (PTS) devre dışı bıraktı.

Olası terör saldırılarına karışma ihtimali bulunan çalıntı veya aranan araçların plakalarını kameralar sayesinde tesbit eden sistemin, ihanet şebekesine bağlı polisler tarafından kontrol altına alındığı, vali ve emniyet müdürünün talimatına rağmen, terör ve istihbarat şubelerin erişimine açılmadığı belirlendi. Soruşturmayla ilgili görevlendirilen iki müfettişin hazırladığı raporda ise paralel ihanet, çarpıcı bir şekilde yer alıyor.

Talimat paralel öğretmenden

Emniyet Müdürlüğü raporlarına göre; paralel yapıya bağlı polislerin, Şanlıurfada’ki MOBESE kayıtlarını engellediği, Kobani protestolarını şiddete dönüştürmeye yönelik yapılacak eylemleri gizledikleri iddia edildi. Emniyetteki paralel imam yapılanmasının gözler önüne serildiği soruşturmasonucunda, 2 emniyet müdürü ile 4 polis açığa alındı.

İddialara göre, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde görevli 3. sınıf Emniyet Müdürü T. K. ile 4. sınıf Emniyet Müdürü K. G., olaylara zemin hazırlamak için uygulamaya koyduğu “ihanet planı”nın talimatını, Siverek’te bir ilkokul öğretmeninden aldı. F. K. isimli öğretmenin, paralel yapıya bağlı polisler ile düzenli olarak toplantılar yaptığı, hatta çevresindeki bazı kişilerden gerçek ismini gizleyerek, “Ahmet” kod ismini kullandığı belirtildi. 

 

STARGAZETE

Zulmün topu varsa...
 // Zulfikar
bileğinin hakkıyla emeği çalınan insanların net bedduaları var, bunlar için. 40 yılda biriken kar, böyle erir işte. batmanız hak. ...
11 Ocak 2015 Pazar 09:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler