YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel kanallar TÜRKSAT'tan çıkarıldı
Türksat, STV grubunda yer alan Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM'in de aralarında bulunduğu 13 paralel kanal ve radyo uydudan çıkardı.
Paralel kanallar TÜRKSAT'tan çıkarıldı
13 Kasım 2015 / 13:34 Güncelleme: 13 Kasım 2015 / 13:39

Türksat, STV grubunda yer alan Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM'in de aralarında bulunduğu 13 paralel kanal ve radyo uydudan çıkardı. Sözkonusu TV kanalları ve radyolar yarından itibaren Türksat üzerinden yayın yapamayacak. Türksat'ın uyarı yazısı Samanyolu TV'ye gönderildi.

Paralel kanallar TÜRKSAT'tan çıkarıldı

Türksat platformları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya'dan çıkarılan paralel TV ve radyo kanallarının uydu yayınları da yarın sonlandırılacak. Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet gösteren Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV'nin de aralarında bulunduğu kanallar ile radyoların sözleşleşmesini yenilemedi. STV'ye gönderilen yazıda yarından itibaren uydu yayınlarının kesileceği bildirildi.

13 TV kanalı ve radyo Türksat'tan yayın yapamayacak

Türsat'ın 10 Ekim 2015 tarihinde Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri A.Ş'ye gönderdiği ihbarnamede grubun Türksat üzerinde kiraladığı bantla ilgili sözleşmenin yenilenmeyeceği, 30 iş günü sonunda yayınların kesileceği belirtildi. Türksat'ın verdiği süre tebliğin STV'ye ulaşmasından sonra başladı. Buna göre 14 Kasım Cumartesi günü STV ile STV grubu altında yayın yapan toplam 13 TV kanalı ile radyo kanallarının yayınları sonlandırılmış olacak.

Türksat'tan STV'ye noter aracılığı ile gönderilen ihbar yazısı:

rs1-528.jpg

İhbarnameye göre, Samanyolu TV'nin Türksat'la yaptığı "Uydu Kapasite Tahsisi" sözleşmesinden yararlanarak yayın yapan paralalel TV kanalları ile radyolar yarından itibaren uydudan yayın yapamayacak.

Yayınları kesilecek 13 TV kanalı ve radyo şöyle:

Samanyolu Avrupa
Ebru TV
Mehtap TV
Samanyolu Haber
Yumurcak TV
Dünya TV
MC TV
Samanyolu Afrika
Tuna Shopping TV
Burç FM
Samanyolu Haber Radyo
Radyo Mehtap
Radyo Cihan (STV grubu altında yayın yapmıyor ancak STV'nin Türksat'la sözleşmesinden yararlanıyor) 

 

KARAR.COM

 // gercek
Kadina Kelepçe diye borazan kesildiler.o kadınlarını birde bosanirken iftira ve cirkeflikleriyle tanisa insanlar.akıllara ziyan.şeytanı sollarlar.mahkemelerde ki destekçileri çabası....
13 Kasım 2015 20:56
 // yorum
Marksist maocu avukatlar savunur hakim savcı larda haklarını iade eder.ne himmet paralarını hediye ediyorlar.hukukun değil hukukçularin canlarinin istedigı gibi karar verdikleri icin...
13 Kasım 2015 20:53
a elhamdürıllah
 // a
Bunu gördüm ya , cooooookkkk şukür, miktoplar!!...
13 Kasım 2015 19:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler