YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel imamların ‘Kakao‘lu ihaneti!
Derin örgütün imam ve abileri devlet takibine karşı önlemleri artırdı. İmam ve abiler, “Kakao Talk” adlı şifreli ve ses değiştirme özelliği bulunan programla iletişim sağlıyor.
Paralel imamların ‘Kakao‘lu ihaneti!
14 Nisan 2014 / 21:20 Güncelleme: 14 Nisan 2014 / 21:30

Ülkeyi hedef alan "ihanet" girişimlerinde sınır tanımayan paralel yapı, savcılıkların başlattığı soruşturmalarla birlikte çöküş sürecine girdi.

Akşam'da yer alan habere göre, yargı ve polisteki uzantılarını büyük oranda kaybeden derin örgütte, kelimenin tam anlamıyla panik yaşanıyor. Yürütülen soruşturmaları ve olası operasyonları dikkate alarak, suç delili niteliğindeki çok sayıda belge ve elektronik yazışmayı imha etmek için harekete geçen paralel kadrolar, kendi aralarındaki iletişimi de en aza indirdiler. Pensilvanya'nın talimatları doğrultusunda hareket eden derin örgütün Türkiye'deki uzantıları, kendilerine yönelik teknik takibe karşı, özel iletişim yöntemleri geliştirdiler. Zorunlu olmadıkça telefon ve elektronik posta kullanmamaya özen gösteren paralel yapının imam ve abileri, Pensilvanya'dan gelen talimatları ise kuryeler aracılığıyla ulaştırıyorlar.

Özel iletişim yöntemleri

Çok acil mesajlar dışında telefondan uzak duran derin örgütün kadroları, telefon görüşmesini zorunlu kılan durumlardaysa Türkiye'de kullanımı çok yaygın olmayan ve teknik takip açısından diğer programlara göre daha güvenli bilinen "Kakao Talk" üzerinden görüşme yapıyorlar. Ağırlıklı olarak Güney Kore'de kullanılan "Kakao Talk" programının, derin örgüt elemanları arasında hızla yaygınlaştığı, telefon ve mesaj iletişiminin bu şifreli sistem sayesinde yapıldığı belirtildi. Ses değiştirme özelliği de bulunan "Kakao Talk" programını kullanan paralel kadroların, kendi aralarında belirledikleri şifreleriyse belirli periyotlarla değiştirdikleri ifade edildi.

Uygun telefonlar dağıtıldı

Gelişmiş mobil telefonlara yüklenerek kullanılan ve gerektiğinde telsiz işlevine de imkan tanıyan "Kakao Talk" programına geçiş yapan paralel elemanlara, bu sisteme uygun telefonların da dağıtıldığı belirtildi.

Kakao Talk nasıl çalışıyor?

Başta Güney Kore olmak üzere ağırlıklı olarak Uzakdoğu ülkelerinde tercih edilen “Kakao Talk” programının, dünya genelinde 100 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor. Gelişmiş telefonlara yapılan yükleme ile kullanılan sistem için herhangi bir ücret ödenmiyor. Mobil görüşme, mesaj ve telsiz işlevi gibi özellikleri bulunan programın en önemli özelliği, diğer mobil programlara göre daha güvenlikli olması. Skype'ye benzerliğiyle dikkatleri çeken uygulama, özel şifre tekniklerine de imkan tanıyor. Belirli sayıda kişinin kendi aralarında oluşturduğu şifrelerle birlikte yüklenebilen program, bu şifreye sahip olmayan kişilerin iletişime ulaşmasını engelliyor. “Kakao Talk” programı, gerektiğinde sesi değiştirebiliyor.

abiler
 // Daima Hizmet,Daima Millet
Sizigidi İsrailin köpekleri sizi kaçacak delik arayın bakalım er geç adelet tecelli edecek vereceksizin yaptıklarınızın hesabını alşaklar hainler pisliğe batmışsınız uşaklar sizi kahpeler .....
15 Nisan 2014 Salı 03:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler