YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel ihanetle Türkmenler çaresiz
2014’te Paralel Yapı’nın Suriye Türklerine yardım götüren MİT TIR’larına yönelik ihanet operasyonunu manşete çeken FETÖ gazeteleri, Bayırbucak’taki katliamı görmezden geldi.
Paralel ihanetle Türkmenler çaresiz
22 Kasım 2015 / 08:50 Güncelleme: 22 Kasım 2015 / 08:54

Suriyeli Türkmen Lider Samir Hafez, Esad güçlerinin 5 yıldır Türkmen bölgesine havadan ve karadan saldırdığını söyledi. Esad’ın bugüne kadar başarılı olamadığını ifade eden Hafez, şöyle devam etti: “1980’den kalma silahlarla savaşıyoruz. Bugün MİT TIR’larındaki silahlar elimizde olsaydı biz şimdi Ruslara bile karşı çıkabilirdik. Elimizde ağır silahlar olsaydı Rusların helikopterlerini durdurabilirdik. 73 köyümüz var. İkisi hariç ya boşaltılmış ya da bombalanmış.

Bu iki köyde Türkiye sınırında olduğu için. Bize silah geldi, biz Türkiye’den silah almasaydık 4 buçuk yıl nasıl direnirdik. O gün MİT TIRlarıyla gelen silah türü bize ulaşsaydı bugün bunlar yaşanmazdı. Bu ağır silahların tüm Türkmen birliklerinde olması gerekirdi. Bugün çekilmek zorunda kalmazdık, zor duruma düşmezdik, belki de Esed ve Rus birlikleri çekilmek zoruna kalırdı. Şu an MİT TIR’larındaki silahlara öyle ihtiyacımız var ki neredeyse yalvarmak istiyorum.”

Türkmenlere saldırıyı görmediler

Terör örgütü FETÖ’nün MİT TIR’larını durdurduğu dönemde ‘Türkiye, El-Kaide’ye silah taşıyor’ propagandası yapan Zaman ile Cumhuriyet gazeteleri Esad’ın Türkmenlere yönelik saldırılarına da yer vermedi.

221120150102474245361_3.jpg

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler